2

Primera: Real tek u završnici slomio otpor Celte

Cristiano Ronaldo (Foto: AFP)
Nogometaši Real Madrida iščupali su pobjedu u sklopu 18. kola prve španske nogometne lige, u kojem su ugostili slabašnu ekipu Celte.

Gosti su se dobro branili, pa čak i opasno prijetili iz kontranapada, sve do 67. minute, međutim onda je Karim Benzema probio bunker. Loptu je s lijeve strane šesnaesterca prizemno i oštro ubacio Jese Rodriguez, a u petercu je zahvatio Benzema i skinuo veliki teret s leđa svoje ekipe.

Do kraja je utakmice Real postigao dva pogotka, a autor oba bio je Cristiano Ronaldo. Kod prvog mu je asistirao Daniel Carvajal, dok mu je za drugi, u trećoj minuti sudijske nadoknade, asistirao Gareth Bale. Ronaldo je oba pogotka posvetio preminulom portugalskom velikanu Eusebiju.

Real je pobjedom zadržao kakav takav kontakt za vodećim dvojcem, Barcelonom i Atletico Madridom, koji sada ponovno iznosi pet bodova. U idućem se kolu Kraljevski klub, u slučaju pobjede, može približiti jednom ili oba kluba, s obzirom da Atletico u Madridu dočekuje aktuelnog prvaka.

Primera, 18. kolo:

Real Madrid - Celta 3-0 (Benzema 67, 81, 90+3) Rayo Vallecano - Villarreal (kasnije)