1

Primera: Messi iz penala postigao gol za pobjedu Barcelone kod Espanyola

Lionel Messi (Foto: AFP)
Nogometaši Barcelone slavili su na vrućem gostovanju kod gradskog rivala Espanyola 1-0 u 31. kolu španskog prvenstva pogotkom Lionela Messija iz kaznenog udarca u 77. minuti.

Barcelona je vrlo teško stigla do četvrte uzastopne pobjede zahvaljujući kojoj je, možda samo nakratko, preskočila madridski Atletico na vrhu tabele. Barcelona sada ima 75 bodova, Atletico 73, a Real Madrid 70 bodova, ali Barcelona uz utakmicu više.

Bila je to vrlo otvorena utakmica u kojoj su oba gradska rivala propustila dosta izglednih situacija za postizanje gola, sve do 77. minute, kada je sudija dosudio penal za Barcu, jer je Espanyolov odbrambeni igrač Javi Lopez igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Messi je bio miran s bijele tačke i postigao je svoj 23. ligaški gol ove sezone u 24. nastupu u Primeri.

Golman domaćina Kiko Casilla dobio je crveni karton sedam minuta prije kraja utakmice, jer je rukama van svog kaznenog prostora zaustavio Messija.

Primera, 31. kolo:

Espanyol – Barcelona 0-1 (Messi 77 – 11 m) Celta Vigo – Sevilla (18.00) Athletic Bilbao – Atletico Madrid (20.00) Real Madrid – Rayo Vallecano (22.00)