1

Primera: Deportivov pobjednički povratak

Riki
Riki
Povratničku sezonu u elitnom razredu španskog nogometa Deportivo je otvorio domaćom pobjedom protiv Osasune (2-0) u 1. kolu Primere.

Ekipa iz La Coruñe povela je u 53. minuti pogotkom Rikija, a priču je u golom u posljednjoj minuti zaključio Nelson Oliveira. Zanimljivo, Deportivo je na ovaj način skočio na peto mjesto po broju pobjeda (189) u prvoj španskoj ligi od 2000. godine. Preskočio je novog drugoligaša Villarreal (188).

Nogometaši Rayo Vallecana su prošle sezone na svom terenu pobijedili sva četiri člana Primere iz Andaluzije. Niz su nastavili i u 1. kolu nove sezone, a Granadu su srušili u četvrtoj minuti sudijske nadoknade. Strijalac je iz slobodnog udarca bio Roberto Trashorras.

Primera, 1. kolo:

Deportivo – Osasuna 2-0 (Riki 53, Oliveira 90) Rayo Vallecano – Granada 1-0 (Trashorras 90+4) Zaragoza – Valladolid 0-1 (Gonzalez 45)