Primera
0

Preokret Zaragoze u golijadi, novi poraz Malage

U posljednjoj subotnjoj utakmici 11. kola Primere nogometaši Malage poraženi su kod kuće od Real Sociedada 2-1.

Gosti iz San Sebastiana poveli su već u prvoj minuti golom Carlosa Vele, Malaga se vratila preko Javiera Saviole u 37., nakon akcije kojoj je prethodio korner, da bi konačnih 2-1 postavio Xabi Prieto u 59. iskoristivši veliku pogrešku domaće obrane.

Real Sociedadu je ostvarena pobjeda bila prva gostujuća u sezoni nakon što su prethodno u pet susreta na strani osvojili tek jedan bod, dok je Prietu postignuti gol također bio prvijenac. Malaga prethodno nije izgubila dvije utakmice zaredom kod kuće od januara 2006. godine.

Andalužani su prije sedam dana kod kuće izgubili od Rayo Vallecana također s 2-1 i očito igranje Lige prvaka uzima svoj danak kod ekipe Manuela Pellegrinija.

Zaragoza je na svom Estadio La Romaredi slavila protiv Deportiva uspjevši preokrenuti zaostatak 2-1 s poluvremena. To im je uvelike olakšalo isključenje veznjaka Deportiva Pizzija iz 49. minute. Dvostruki strijelac za Zaragozu bio je Helder Postiga, dok su po jedan gol zabili Apono, Alvaro i Francisco Montenes.

Zaragozi je ovo peta ovosezonska pobjeda i treća u posljednje četiri prvenstvene utakmice. Posljednji su put pet golova na domaćem terenu u Primeri zabili Osasuni u svibnju 2005. godine.

Primera, 11. kolo:

Zaragoza - Deportivo 5-3 (Apono 27-11m, Montanes 61, Alvaro 66, Postiga 77, 82 / Gama 13, Riki 21, Bodipo 90+2) Malaga - Real Sociedad 1-2 (Saviola 37 / Vela 1, Prieto 59) Rayo Vallecano - Celta 3-2 (Carrilho 59, Tito 71, Piti 82 - 11m / Aspas 12, 34) Espanyol - Osasuna 0-3 (Cejudo 22, Sola 62, Omwu 76)