0

Premijer liga BiH: Olimpic, Čelik i Travnik upisali pobjede

Piše: D. B.
Olimpic - Rudar Prijedor (Foto: Nedim Grabovica/Klix.ba)
U okviru 22. kola BHT Premijer lige BiH u terminu od 15 sati odigrane su tri utakmice, a sastali su se Olimpic - Rudar Prijedor, Čelik - Zvijezda i Leotar Travnik. Pobjede su upisali Olimpic, Čelik i Travnik.

Olimpic - Rudar Prijedor 1:0

Vukovi su zaprijetili već u 2. minuti preko Pandže, čiji je šut ipak završio pored gola. Četiri minute kasnije je nakon centaršute Zebe neprecizan bio Gojak. Nova prilika za Olimpic se ovog puta ukazala za Muharemovića, koji je u 28. minuti šutirao pored gola. U finišu prvog poluvremena neprecizan je bio Rizvanović.

U nastavku utakmice Olimpic je nastavio prijetiti golu Rudara, ali je odbrana gostiju iz Prijedora odolijevala napadima. Igrači tima sa Otoke su se dosta mučili u nastojanju da pogode mrežu gostiju, a to je uspjelo Gojaku koji je pogodio za 1:0 u 76. minuti utakmice. Bilo je to dovoljno za minimalnu, ali važnu pobjedu Olimpica.

Čelik - Zvijezda 3:1

Zeničani su od prve minute imali terensku inicijativu, ali su gosti iz Gradačca odolijevali napadima. Veliku priliku je u 39. minuti propustio Dedić, kojem je golman Zvijezde odbranio udarac. Prvo poluvrijeme na Bilinom Polju završeno je bez golova.

Na početku drugog poluvremena su domaći uspjeli postići pogodak. Dogodilo se to u 51. minuti, kada je pogodio je Mešanović. Isti je igrač u 60. minuti imao dobru priliku za novi gol, ali mu je golman Zvijezde Mirković sjajno odbranio. Ipak, sjajni nogometaš Čelika se upisao po drugi put na listu strijelaca, a pogodio je u 85. minuti nakon asistencije Bašića. Pobjedu Zeničana je golom u 89. minuti ovjerio Dedić, a gosti su uspjeli postići tek počasni gol u 90. minuti. Utakmica je završena rezultatom 3:1 u korist Čelika.

Leotar - Travnik 0:2

Prva velika prilika za Leotar se ukazala u 21. minuti utakmice, kada grešku golmana travnika nije uspio kazniti Vasiljević. To su gosti mogli kazniti u 30. minuti, ali je Dudić bio neprecizan. Na odmor se otišlo pri rezultatu 0:0.

Na otvaranju drugog poluvremena, tačnije u 56. minuti, Travnik je poveo golom Laštre. Dvanaest minuta kasnije su Travničani udvostručili svoje vodstvo protiv Leotara. Pobjednik je već tada bio poznat, tako da je Travnik susret mirno priveo kraju i upisao nova tri boda.

1. Željezničar 21 12 6 3 34:17 42
  2. Široki Brijeg 21 10 7 4 45:20 37
  3. Zrinjski 21 10 7 4 34:16 37
  1. Sarajevo 21 10 7 4 27:15 37
  2. Borac 21 11 4 6 27:20 37
  3. Olimpic 22 9 9 4 32:17 36
  4. Čelik 22 7 12 3 27:20 33
  5. Velež 21 8 8 5 25:17 32