64

Premijer liga BiH: Čelik bolji od Sarajeva, Željezničaru bod u Bijeljini

Čelik - Sarajevo (Foto: Elmedin Mehić/Klix.ba)
Proljetni dio prvenstva u Premijer ligi BiH nastavljen je danas. Odigrano je pet utakmica 20. kola. Čelik je pobijedio Sarajevo minimalnim rezultatom 1:0. Istim rezultatom slavio je Velež u gostima kod Olimpica, kao i Rudar P. kod Leotara. Zrinjski je ubilježio domaću pobjedu protiv Viteza, a utakmica Radnik B. - Željezničar završena je bez golova 0:0.

Čelik - Sarajevo 1:0

Bordo tim ni nakon trinaest godina nije uspio pobijediti u Zenici. Prvu šansu na utakmici imao je Mešanović koji je sa šest-sedam metara šutirao pored desne stative golmana Delača. Sarajevo je uzvratilo preko Todorovića koji je precizno šutirao, ali se lopta odbila od jednog igrača i otišla pored domaćeg gola. Čelik je imao bolje šanse u prvom dijelu a pred sami kraj poluvremena zenička ekipa je povela preko Mišića, nakon greške golmana Sarajeva Delača. Mišić je pokušao da ubaci sa desne strane, lopta je išla prema golu Bordo tima, a Delač je loše procijenio i domaći su poveli.

Drugo poluvrijeme ekipe su počele ujednačeno. U 58. minuti Todorović je šutirao iskosa s desne strane, ali je zatresao vanjski dio mreže Čelika. Sarajevo je nakon toga krenulo u punu ofanzivu. Jajalo je uputio dobru loptu Bilbiji, koji iz neposredne blizine puca pored Adilovićevog gola. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao.

Radnik B. - Željezničar 0:0

Željezničar je bolje otvorio utakmicu. U 19. minuti Hodžić je prošao više domaćih igrača ali je golman Radnika Zdravković istrčao sa gol-linije i uhvatio loptu. Željezničar je imao četiri velike šanse u prvom poluvremenu, ali nije bilo golova.

S dobrom igrom Željezničar je nastavio i na početku drugog poluvremena, a Radnik je uglavnom nastojao sačuvati svoju mrežu, što im je na kraju i pošlo za rukom.

Olimpic - Velež 0:1

Olimpic je veoma ofanzivno otvorio utakmicu, ali je Velež poveo preko Ševke Okića u sedmoj minuti. Olimpic je pokušao uzvratiti preko Arežine koji je šutirao sa 20 metara, ali je golman mostarske ekipe Oštraković bio siguran. Ekipa sa Otoke je nastavila sa napadima ali bez uspjeha. Velež je zatim imao dvije velike šanse, prvo Hamzić brani, a zatim Hebibović sa samo četiri metra pogađa stativu.

Olimpic je dobro otvorio drugo poluvrijeme. Zeba je dobro šutirao, ali odbrana Veleža otklanja opasnost. Oštraković je zatim još jednom dobro intervenisao nakon udarca Kokota. Velež je na kraju upisao tri boda

Zrinjski - Vitez 2:0

Zrinjski je u Mostaru dočekao ekipu Viteza. Domaći su imali terensku inicijativu na početku, ali je prvo poluvrijeme prošlo mirno sa po jednim šutem sa obje strane.

U drugom poluvremenu Zrinjski je nastavio sa incijativom što su domaći i krunisali golom. Đurić je dobro ubacio, jedan igrač Viteza izbacio loptu, ali ravno na nogu Crnova, koji je zakucao loptu u mrežu za 1:0. Isti igrač je postigao i drugi pogodak u 80. minuti.

Leotar - Rudar P. 0:1

U derbiju začelja Leotar i Rudar P. su odigrali poprilično nezanimljivu utakmicu a gosti su slavili golom Kantara u 90. minuti susreta.

Od 17 sati igra se utakamica Borac - Mladost, a sutra se sa početkom u 14:30 sati sastaju Slavija – Travnik i Široki Brijeg – Zvijezda.

1. Željezničar 20 11 6 3 32:16 39
  2. Zrinjski 20 10 7 3 33:14 37
  1. Sarajevo 20 10 6 4 26:14 36
  2. Široki Brijeg 19 9 7 3 39:19 34
  3. Borac 19 10 4 5 25:18 34
  4. Olimpic 20 8 8 4 30:16 32
  5. Velež 20 8 7 5 25:17 31
  6. Čelik 20 6 11 3 23:18 29