144

Premijer liga BiH: Sarajevo i Široki dominantni, Velež "potopio" Željezničar

Čelik - Slavija (Foto: Elmedin Mehić/Klix.ba)
U 28. kolu BHT Premijer lige BiH odigrano je osam utakmica. Pobjede su upisali Čelik, Široki Brijeg, Sarajevo, Velež, Zvijezda, Radnik, Zrinjski i Rudar. Nogometaši Zrinjskog došli su na korak do osvajanja naslova prvaka BiH.

FK Borac - NK Zvijezda 1:2

Borac je danas ugostio Zvijezdu iz Gradačca. Gosti su od samog početka utakmice krenuli oštro i već u 7. minut igre Pinheiro je postigao pogodak.

Borac je imao priliku u 18. minuti doći do izjednačenja, ali je Handžićev gol poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Ipak, domaćini uspijevaju poravnati rezultat u 24. minuti igre, a mrežu Zvijezde ponovo je zatresao Handžić.

Činilo se da će utakmica završiti beuz pobjednika, no nogometaši Zvjezde ipak su bili uporni u tome da važna tri boda odnesu kući. U 84. minuti igre postižu pogodak.

Sarajevo - Vitez 4:0

Nogometaši Sarajeva na Koševu su ugostili ekipu iz Viteza. Uprkos tome što je na tribinama bio manji broj navijača, vjerovatno zbog kiše, bordo tim je zalsuženo slavio rezultatom 4:0.

Pogodak za Sarajevo u 30., minuti postigao je Kovačević, a samo 14 minuta kasnije Velkoski je zatresao mrežu gostiju.

U drugom poluvremenu, domaći nisu željeli posustati. U 63. minuti igre Krste Velkoski se ponovo upisao u strijelce. Na listu strijelaca se upisao i Anid Travančić u 86. minuti igre.

Velež – Željezničar 4:2

FK Željezničar pretrpio je težak poraz u Vrapčićima. Domaći su poveli već u 20. minuti igre pogotkom Hebibovića, a samo šest minuta kasnije mrežu gostiju zatresao je Merzić.

Svraka je u 38. minuti igre uspio smanjiti vodstvo Veleža na 2:1, međutim samo minutu kasnije Janković postiže pogodak za 3:1.

Željezničar se nije želio lako predati, te u 68. minuti igre smanjuju vodstvo Veleža na 3:2.

Ipak, domaći su pokazali da žele ubjedljivu pobjedu. U samom finišu utakmice postižu pogodak za 4:2

Čelik - Slavija 2:0

Finalista Kupa BiH zenički Čelik u 28. kolu Premijer lige BiH snage je odmjerio sa Slavijom.

Čelik je poveo u 12. minuti igre pogotkom Čovića. A, do pogotka su došli i u drugom poluvremenu. Strijelac je bio Mešanović.

Leotar - Široki Brijeg 0:4

Široki Brijeg nije imao mnogo problema na gostovanju u Trebinju. Rutinski su postigli dva pogotka u prvom poluvremenu, a strijelci su bili Ljubić i Zakarić.

I u drugom poluvremenu nastavili su borbeno te se u 63. minuti Lago upisuje u strijelce. Širokobriježani su gol postigli i u sedmoj minuti sudačke nadoknade. Utakmica je završena rezultatom 0:4.

Rudar Prijedor – Travnik 1:0

Ekipa Rudara iz Prijedora odmjerila je snage sa Travnikom. Golom u 47. minuti igre bodovno su se poravnali i tim iz Prijedora u preostala dva kola ima priliku da dođe do konačnog cilja-opstanka.

Olimpic – Zrinjski 1:2

Olimpic je danas ugostio Zrinjski. Prvo poluvrijeme odigrali su neriješeno. Najprije je Zrinjski poveo golom Radeljića u 33. minuti igre, a zatim je Zec u samom finišu prvog poluvremena izjednačio. Gosti iz Mostara ipak su uspjeli doći do pogotka u 76. minuti igre, a strijelac je bio Crnov.

Mladost V.O. – Radnik 0:1

Ekipa Radnika povela je u 64. minuti igre

Rezultati susreta 28. kola nogometne BHT Premijer lige Bosne i Hercegovine:

Sarajevo - Vitez 4:0 Borac - Zvijezda 1:2 Velež - Željezničar 4:2 Olimpic - Zrinjski 1:2 Čelik - Slavija 3:1 Rudar - Travnik 1:0 Leotar - Široki 0:4 Mladost - Radnik 0:1

1. Zrinjski 28 17 7 4 54:20 58
  2. Široki Brijeg 28 16 7 5 64:23 55
  3. Željezničar 28 15 7 5 49:27 55
  4. Sarajevo 28 15 9 4 41:18 54
  5. Velež 28 13 9 6 39:23 48
  6. Borac 28 12 6 10 32:29 42
  7. Olimpic 28 10 10 8 39:28 40
  8. Čelik 28 9 13 6 32:30 40