20

Premijer liga BiH: Zrinjski, Željezničar i Široki ostvarili pobjede

Piše: N. J.
Olimpic - Željezničar (Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Odigrano je pet utakmica 26. kola nogometne Premijer lige BiH. Gostujuće pobjede ostvarili su Zrinjski i Željezničar, a Čelik, Široki i Velež su slavili na domaćim terenima.

Olimpic - Željezničar 1:4

Asim Zec je u 8. minuti šokirao igrače i navijače Željezničara pogodivši za vodstvo Olimpica 1:0. Ipak, Plavi uspijevaju izjednačiti na 1:1 u 33. minuti, a strijelac je bio Srđan Stanić. Bio je to i rezultat prvog dijela.

U nastavku Željezničar stiže do preokreta, nakon što je u 50. minuti pogodio Nermin Zolotić. Prethodno je golman Olimpica Dino Hamzić dva puta odlično zaustavio udarce Seje Bučana.

Hodžić u 68. minuti povisuje na 3:1 za Željezničar, nakon smušene reakcije Torlaka, a šest minuta kasnije Sadiković pogađa za vodstvo Želje 4:1, što je bio i konačan rezultat ovog meča.

Čelik - Radnik 2:0

Barać je doveo Zeničane u vodstvo 1:0 u 34. minutu nakon što je pogodio mrežu gostiju sa bijele tačke. Mešanović je u 84. minuti pogodio za konačnih 2:0.

Leotar - Zrinjski 0:2

Crnov je u 30. minuti doveo Plemiće u vodstvo, pogodivši gol domaćeg tima direktno iz kornera. U 61. minuti prednost Zrinjskog udvostručio je Basara, a 2:0 za Zrinjski bio je i konačan rezultat utakmice u Trebinju.

Široki Brijeg - Slavija 1:0

Prvih 45 minuta na Pecari je završilo bez golova, iako su domaćini imali nekoliko dobrih prilika za postizanje golaa, bez šansi nisu bili ni gosti. Široki je došao do prednosti 1:0 u 60. minuti, a gol je postigao Džidić. Tim rezultatom Široki je došao do nova tri boda u borbi za titulu.

Velež - Travnik 1:0

U Vrapčićima je prvo poluvrijeme završeno bez pogodaka. U drugom dijelu domaći tim stiže do vodstva i pobjede 1:0 preko Blagojevića koji se upisao u strijelce u 64. minuti.

Od 19:30 sati se sastaju Borac i Rudar, dok sutra od 16:30 sati igraju Mladost i Vitez. Jučer je Sarajevo na Koševu savladalo Zvijezdu 3:0.