43

Premijer liga BiH: Vitez bolji od Borca, Mladost od Leotara

Piše: N. J.
(Foto: Klix.ba)
Odigrane su dvije utakmice 17. kola nogometne Premijer lige BiH koje su počele u terminu od 13 sati. Vitez je savladao banjalučki Borac, a Mladost ekipu Leotara.

Lider na tabeli Borac važio je za favorita u utakmici protiv Viteza, koja je igrana na Kamberovića Polju u Zenici. Ipak, domaća ekipa Viteza prva je došla do vodstva u 6. minuti preko Šišića. U finišu prvog dijela Banjalučani uspijevaju pogoditi za poravnanje preko Stokića te se na odmor otišlo uz rezultat 1:1.

U nastavku je Dedić ponovo doveo Vitez u vodstvo u 66. minuti, a Vidović je u 83. minuti pogodio za konačnih 3:1 i vrijednu pobjedu Viteza. Napomenimo da je Borac od 87. minute igrao sa desetoricom, jer je isključen Žižović.

Sav posao protiv Leotara ekipa Mladosti završila je već u prvom poluvremenu, kada su stekli prednost od 2:0. U utakmici koja je igrana u Bijeljini Komarčević je doveo domaći tim Mladosti u vodstvo 1:0 u 11. minuti, a Gujić je u 40. udvostručio prednost.

Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat meča, te je Mladost upisala nova tri boda.