0

Premiership: Newcastle i Aston Villa podijelili bodove

(Foto: Twitter Premier League)
U 17. kolu Premiershipa Newcastle i Aston Villa odigrali su neriješeno (1:1) na St. James Parku.

Newcastle je u ovaj meč ušao u sjajnom raspoloženju pošto su u dvije prethodne utakmice slavili protiv Liverpoola kod kuće (2:0) i Tottenhama u gostima (2:1).

Međutim, nisu uspjeli povezati i treću pobjedu iako je nasuprot njih stajala slabašna Aston Villa koja nakon ovog meča ima samo sedam bodova i nalazi se na dnu tabele.

Činilo se da će Newcastle slaviti kada je Coloccini u 38. minuti pogodio za 1:0, ali to se nije desilo. U 61. minuti Jordan Ayew postavlja konačnih 1:1.

Ovom utakmicom Newcastle je izgubio već 12 bodova kada se računa koliko su puta gubili prednost u mečevima Premiershipa ove sezone.