11

Premierliga: Wigan i Aston Villa upisali velike gostujuće pobjede

Nogometaši Wigana i Aston Ville napravili su veliki posao u borbi za opstanak u sklopu 36. kola engleske Premierlige kada su kao gosti slavili kod Norwicha, odnosno West Bromwicha.

Aston Villa je na najdramatičniji način došla do tri boda na Carrow Roadu kod Norwicha - pogotkom Gabriela Agbonlahora u 89. minuti utakmice za 2-1. Ekipa Paula Lamberta je i povela pogotkom istog čovjeka u 55. minuti susreta, no minuta prije kraja Grant Holt realizirao je najstrožu kaznu za vraćanje stvari na početak.

No Agbonlahor se u pretposljednjoj minuti regularnog dijela utakmice krasno oslobodio svog čuvara (Sebastiena Bassonga) i mirno poentirao pored nemoćnog Marka Bunna.

Villa je pobjedom na prvenstvenoj tabeli preskočila upravo Norwich, te se sada nalazi na 14. mjestu, pet bodova iznad zone ispadanja, čije prvo mjesto drži Wigan.

Upravo su Wiganovi nogometaši kreirali preokret kod West Bromwicha i dodatno "podebljali" nadu u ostanak u Premierligi (3-2). Naime, tri utakmice prije kraja svega dva boda bježi mjesto spasa, a drži ga Sunderland. No ukoliko Wigan slavi i u svojoj zaostaloj u utorak protiv Swanseaja, tada će se bodovno izjednačiti s Newcastleom, koji je danas remizirao kod West Hama bez golova.

Wigan je najprije gubio 1-0, pa i 2-1 u 50. minuti susreta, no pogocima džokera s klupe Jamesa McArthura i Calluma McManamana kreira preokret u 58. odnosno 80. minuti utakmice.

Spomenimo i da je već otpisani Reading slavio kod Fulhama s 4-2. Menadžer Fulhama želio je staviti Petrića u početni sastav, no naš je reprezentativac uoči dvoboja osjetio bolove u tetivi koljena, te je na kraju izostao iz ekipe.

Premierliga, 36. kolo:

Fulham - Reading 2-4 (Ruiz 70, 77 / Robson-Kanu 12-11m, 62, Le Fondre 75, Karacan 83) Norwich - Aston Villa 1-2 (Holt 74-11m / Agbonlahor 55, 90) West Bromwich - Wigan 2-3 (Long 29, McAuley 50 / Kone 39, McArthur 58, McManaman 80) Swansea City - Manchester City 0-0 West Ham - Newcastle 0-0 Tottenham - Southampton (kasnije) QPR - Arsenal (kasnije)

Redoslijed:

1. Manchester United 85 (35 utakmica), 2. Manchester City 72, 3. Chelsea 65 (-1), 4. Arsenal 64, 5. Tottenham 62 (-1)...