0

Premierliga: Aston Villa pomela Di Canija i Sunderland

Nogometaši Aston Ville prizemljili su Sunderland i njegovog novog menadžera Paola Di Canija, pobijedivši u posljednjoj utakmici 35. kola Premielrige s čak 6-1.

Briljirao je pritom sjajni belgijski napadač Christian Benteke koji je u drugom poluvremenu postigao prvi hat-trick u Engleskoj. Ukupno sada na kontu ima 18 prvenstvenih golova i četvrti je strijelac lige. Aston Villa se, pak, na tabeli izjednačila sa Sunderlandom i Newcastleom, sve tri ekipe imaju po 37 bodova, odnosno pet više od Wigana koji se nalazi u zoni ispadanja. No, Wigan je pritom odigrao utakmicu manje.

U 31. minuti utakmice na Villa Parku Ron Vlaar je opalio s gotovo 30 metara, a lopta se na putu prema golu odbila od Carlosa Cuellara i prevarila gostujućeg golmana Simona Mignoleta. Međutim, samo minutu kasnije Danny Graham i Danny Rose su odigrali dupli pas, a ovaj potonji je udarcem s desetak metara donio Sunderlandu izjednačenje.

U 38. je minuti novo vodstvo Villi donio Andreas Weimann poslije lijepog proigravanja Matthewa Lowtona, a onda su u drugom poluvremenu uslijedile Bentekeove minute. Najprije je postigao u 55. minuti, pospremivši u mrežu loptu koju je Mignolet uspio samo odbiti nakon udarca Gabriela Agbonlahora.

Četiri minute kasnije Ashley Westwood je nabacio iz kornera, a 22-godišnji Belgijanac glavom povećao na 4-1. I konačno, u 72. minuti je nakon greške gostujuće odbrane Benteke udarcem iskosa s lijeve strane zaokružio hat-trick. Golijadu je, pak, u 88. minuti zaključio Agbonlahor.

Treba spomenuti i da je Sunderland od 70. minute imao igrača manje. Direktni crveni karton zbog gaženja Yacoube Sylle dobio je Stephane Sessegnon.

Premierliga, 35. kolo:

Aston Villa - Sunderland 6-1 (Vlaar 31, Weimann 38, Benteke 55, 59, 72, Agbonlahor 88 / Rose 32)

1. Manchester United 35 27 4 4 79-36 +43 85
  2. Manchester City 34 21 8 5 61-31 +30 71
  3. Chelsea 34 19 8 7 68-35 +33 65
  4. Arsenal 35 18 10 7 66-36 +30 64
  5. Tottenham 34 18 8 8 60-43 +17 62
  6. Everton 35 15 14 6 52-38 +14 59
  7. Liverpool 35 14 12 9 67-42 +25 54
  1. West Bromwich Albion 34 14 6 14 46-44 +2 48