1

Premierliga: Walcott Arsenalov spasitelj, Chelsea minimalno, kiks Evertona

Poslije dva remija i teškog poraza od Manchester Cityja, nogometaši Arsenala su se vratili pobjedama, pa su tako na popularni "Boxing Day" pobijedili West Ham na gostovanju 3-1.

No, samo dvadesetak minuta prije kraja činilo se da se Arsenal približava novom lošem rezultatu, jer je još u 68. minutii rezultat bio 1-0 za West Ham. Strijelac je za domaćina bio Carlton Cole. No, unutar samo četiri minute je Theo Walcott okrenuo cijelu siituaciju na stranu Arsenala, postigao je dva pogotka za vodstvo 2-1 Wengerove ekipe, a tri je boda potvrdio Lukas Podolski, u svom povratničkom nastupu nakon teške povrede.

Do tri boda i ostanka pri samom vrhu teškom je mukom došao Chelsea. Na Stamford Bridgeu je Mourinhova ekipa pobijedila Swansea 1-0, makar je Chelsea mogao lakše i uvjerljivije do slavlja da je bilo malo mirnoće u realizaciji. Jedini je strijelac na meču bio Eden Hazard u 29. minuti.

Tottenham je ostao bez domaća tri boda poslije samo 1-1 protiv West Bromwich. Kada su pogoci u pitanju, sve je bilo gotovo unutar samo tri minute. Prvo je Danac Eriksen doveo domaćina u vodstvo u 36. minuti, ali je u 38. Šveđanin Olsson izjednačio. Do kraja utakmice je Tottenham napadao, ali nije došao do drugog uzastopnog uspjeha.

Bez i jednoga boda je na svom Goodisonu ostao Everton. Sunderland je slavio 1-0 i tako priuštio Evertonu prvi domaći poraz u sezoni. Može se reći da je krivac za njega Tim Howard koji je u 23. napravio penal i zaradio crveni karton. Penal je realizirao Sung-Yueng Ki, a Sunderland je do kraja mudro čuvao vodstvo.

Southampton je pregazio Cardiff u gostima. Bilo je 3-0, a Jay Rodriguez je postigao dva pogotka i jednom asistirao. Najuvjerljiviju pobjedu kola ostvario je Newcastle koji je s 5-1 razbio Stoke pred svojim navijačima.

Premierliga, 18. kolo:

Aston Villa - Crystal Palace 0-1 (Gayle 90) Cardiff - Southampton 0-3 (Rodriguez 14, 20, Lambert 27) Chelsea - Swansea 1-0 (Hazard 29) Everton - Sunderland 0-1 (Sung-Yueng Ki 25-11m) Newcastle - Stoke 5-1 (Remy 44, 56, Gouffran 48, Cabaye 66, Cisse 80-11m / Assaidi 29) Norwich - Fulham 1-2 (Hooper 13 / Kasami 33, Parker 87) Tottenham - West Bromwich 1-1 (Eriksen 36 / Olsson 38) West Ham - Arsenal 1-3 (Cole 47 / Walcott 68, 71, Podolski 79) Hull - Manchester United 2-3 (Chester 4, Meyler 13 / Smalling 19, Rooney 26, Chester 66-ag) Manchester City - Liverpool (kasnije)

Redoslijed: 1. Arsenal 39, 2. Chelsea 37, 3. Liverpool 36 (-1), 4. Manchester City 35 (-1), 5. Everton 34, 6. Newcastle 33, 7. Manchester United 31, 8. Tottenham 31...