Užasne vijesti
67

Prekinuta utakmica u Španiji: Navijač doživio srčani zastoj, Unai Simon napravio potez vrijedan hvale

E. K.
Granada - Athletic (Foto: Screenshot)
Utakmica 16. kola španske Primere između Granade i Athletica je prekinuta nakon svega 15 odigranih minuta i to pri rezultatu 1:0 za gostujući sastav.

Kako javljaju španski mediji, navijač je doživio srčani zastoj nakon čega je na tribine došla ljekarska ekipa koja pokušava da ga oživi.

Glavni sudija meča Ortiz Arias je odlučio da igrače pošalje u svlačionicu i da se susret prekine dok se situacija sa pomenutim navijačem ne riješi.

Glavni "krivac" za hitnu medicinsku reakciju je golman baskijskog sastava Unai Simon. Španski reprezentativac je privukao pažnju jednog od pomoćnika glavnog sudije primijetivši da se nešto dešava na tribinama.

Njegova reakcija je primorala doktore oba kluba da odu na tribine i tako se pridruže lokalnoj hitnoj pomoći u oživljavanju pomenutog navijača.

Publika na stadionu Nuevo Los Carmenes je aplaudirala španskom reprezentativcu, a utakmica će se nastaviti kada navijač bude prebačen u bolnicu.

Inače, Athletic vodi 1:0 iz šeste minute kada je mrežu protivničkog golmana pogodio Inaki Williams.