Rame u ofsajdu
155

Potpuna preciznost VAR tehnologije i poništen pogodak Maneu zbog milimetarskog ofsajda

Senegalac Sadio Mane postigao je pogodak u 52. minuti meča između Liverpoola i Watforda za vodstvo svog tima od 2:0, ali zbog milimetarskog ofsajda sudija Andre Marriner nakon intervencije VAR-a poništio je drugi gol Redsa.
Mane je gol postigao glavom nakon odličnog centaršuta Shaqirija i na Anfieldu su svi već proslavili pogodak, ali onda je reagovao VAR te su sudije iz kontrolne sobe procijenile da je Senegalac bio u doslovno milimetarskom ofsajdu.

VAR tehnologija tako je još jednom potvrdila potpunu preciznost kada su u pitanju nedozvoljene pozicije, ali postavlja se pitanje koliko sve to utječe na samu igru i kvalitet utakmica s obzirom na to da se ranije u prošlosti, u situaciji kada sudije nisu mogle procijeniti ofsajd, prednost davala napadačima.

Mane nije bio te sreće da protiv Watforda u 52. minuti postigne deseti pogodak u ovoj sezoni.

Liverpool od 38. minute vodi rezultatom 1:0, a pogodak je postigao Mohamed Salah.