Posljednje kolo
8

Porto osvojio prvo mjesto u grupi ispred Schalkea, Galata nastavlja takmičenje u Evropskoj ligi

Galatasaray - Porto (Foto: EPA-EFE)
Večerašnjim susretima u grupi D od 18:55 sati počelo je posljednje kolo grupne faze Lige prvaka.

Nogometaši Porta su slavili na gostovanju kod Galatasaraya rezultatom 3:2 i na taj način osvojili prvo mjesto u grupi D.

Felipe u 17. i Moussa Marega iz penala u 42. minuti su doveli Porto u vodstvo rezultatom 2:0, a također iz penala Sofiane Feghouli je u 45+1. minuti pogodio za 2:1.

Portugalska ekipa je povisila na 3:1 u 57. minuti preko Sergija Oliveire, a samo osam minuta kasnije Eren Derdiyok je pogodio za 3:2.

Veliku priliku za treći pogodak domaća ekipa je imala u 67. minuti, no Feghoulijev udarac sa bijele tačke ovaj put je završio na prečki gola Ikera Casillasa.

Schalke je u 90+1. minuti savladao Lokomotiv Moskvu rezultatom 1:0 i na taj način je rusku ekipu izbacio iz Evrope ove sezone. Pogodak odluke postigao je Alessandro Schopf kojem će biti zahvalni svi navijači Galate koja nastavlja takmičenje u Evropskoj ligi.