Serie A
0

Porazi Juventusa i Fiorentine, pobjeda Milana nad Sienom

Giampaolo Pazzini slavi gol protiv Siene (Foto: AFP)
Ova nedjelja je bila crni dan za favorite u italijanskoj Seriji A. Nakon poraza nogometaša Intera, u kasnijem terminu su, i to pred domaćim navijačima, pali Juventus i Fiorentina.

Nevjerovatno zvuče ti porazi ako se zna da je Juventus ispustio vodstvo 1-0 protiv Sampdorije i to u vrijeme dok je imao igrača više. Fiorentina je, pak, na Artemio Franchiju izgubila s 2-0 od Pescare, sastava iz donjeg dijela tabele i jednog od najslabijih gostujućih sastava lige.

Juventus je upisao treći poraz u sezoni, drugi put na domaćem terenu. Nakon Intera pobijedila ga je Sampdoria s 2-1 i to posve neočekivano. Imao je Juventus 1-0 i igrača više, ali su gosti postigli dva gola preko Argentinca Maura Icardija. Sampdoria se uz to uspjela obraniti od ko zna koliko prilika domaćih igrača. Uvjerljivo se najviše ispromašivao Mirko Vučinić.

Fiorentina je ove nedjelje upisala prvi domaći poraz u sezoni, pa je tako Parma ostala jedina netaknuta kao domaćin. Pescara se čudom obranila od svih naleta domaćina, a na drugoj je strani dva puta zabila (Jonathas u 57. i Celik u 91. minuti) za veliku pobjedu.

I dok su Juventus i Fiorentina prosuli sigurna tri boda, Milan nije kiksao na San Siru. Pobijedio je Sienu s 2-1 pogocima Krkića u 67. i Pazzinija iz penala u 80. minuti. Siena je tek zaprijetila u 87. minuti golom Paoluccija, ali do boda ipak nije uspjela doći.

Serie A, 19. kolo:

Juventus - Sampdoria 1-2 (Giovinco 24-11m / Icardi 54, 69) Fiorentina - Pescara 0-2 (Jonathas 57, Celik 90+1)

Milan - Siena 2-1 (Krkić 67, Pazzini 80-11m / Paolucci 87) Parma - Palermo 2-1 (Belfodil 62, Amauri 90+2 / Budan 85) Genoa - Bologna 2-0 (Borriello 58, 73) Chievo - Atalanta 1-0 (Cofie 37) Udinese - Inter 3-0 (Di Natale 63, 79, Muriel 75) Napoli - Roma (kasnije)

1.  Juventus 	19 	14 	2 	3 	40-13 44

2. Lazio 19 12 3 4 28-19 39
  1. Fiorentina 19 10 5 4 36-21 35
  2. Inter19 11 2 6 30-22 35
  3. Napoli 18 11 3 4 33-17 34
  4.  Roma 	18 	10 	2 	6 	42-29 32

5.  Milan 	19 	9 	3 	7 	36-27 30

6.  Parma 	19 	8 	5 	6 	27-25 29