Serie A
0

Interu samo bod, Fiorentina uvjerljiva

Tri prvoplasirane ekipe prvenstvene skale propustile su upisati pobjede u 13. kolu Serie A. Subotnje remije Juventusa i Napolija nije uspio iskoristiti Inter koji je na San Siru također remizirao sa Cagliarijem 2-2.

Vodio je Inter golom Rodriga Palacija još iz 10. minute, ali su gosti iz Cagliarija uspjeli potpuno preokrenuti rezultat s dva golova Marca Saua. "Nerazzurri" su uspjeli izjednačiti nes(p)retnim autogolom Davidea Astorija u 82. minuti, a do kraja su domaćini krenuli po pobjedu kojom bi se približili vodećem Juventusu na samo dva boda zaostatka.

Do tri boda nisu uspjeli doći iako su imali prilika. Na kraju je prijevremeno u svlačionici završio Interov trener Andrea Stramaccioni zbog prigovora sudiji oko nedosuđenog jedanaesterca na Andrei Ranocchiji u 90. minuti.

Uvjerljivu je pobjedu, petu uzastopnu i šestu u sedam posljednjih kola ostvarila Fiorentina koja je na svom Artemio Franchiju savladala Atalantu 4-1. Dva je gola za "viole" zabio Alberto Aquilani, a po jednog Gonzalo Rodriguez i Luca Toni. Aquilaniju, bivšem veznom igraču Rome, Liverpoola i Milana, ovo je prvi put u Seriji A da je zabio dva gola u istom susretu.

Fiorentini je put do pobjede bio olakšan nakon isključenja Luce Cigarinija pred kraj prvog poluvremana, a s nova tri boda izjednačili su se s trećeplasiranim Napolijem na prvenstvenoj tabeli.

Siena je kod kuće upisala minimalnu 1-0 pobjedu protiv Pescare, golom Francesca Valianija iz 31. minute. Pescara je igrala s dva igrača manje s nakon isključenja Damiana Zanona i Marca Capuana u završnici.

Reviju isključenja mogli su vidjeti gledaoci u Bologni gdje je istoimeni domaćin savladao Palermo 3-0. Isključena su čak četvorica igrača, jedan Bolognin (Saphir Sliti Taider) i trojica Palermovih (Samir Ujkani, Edgar Barreto i Carlos Labrin). Ovo je prva utakmica u elitnom razredu italijanskog nogometa sa četiri isključenja od aprila 2008. godine i susreta Parme i Napolija.

Serie A, 13. kolo:

Bologna - Palermo 3-0 (Gilardino 22, Gabbiadini 44-11m, Diamanti 48) Catania - Chievo 2-1 (Almiron 51, 85 / Andreolli 90) Fiorentina - Atalanta 4-1 (Rodriguez 5, Aquilani 42, 45, Toni 49 / Bonaventura 32) Inter - Cagliari 2-2 (Palacio 10, Astori 82-ag / Sau 43, 66) Siena - Pescara 1-0 (Valiani 31) Udinese - Parma 2-2 (Di Natale 9, Pereyra 50 / Marchionni 46, Palladino 89) Sampdoria - Genoa (kasnije)

1. Juventus 13 10 2 1 29-9 +20 32
  2. Inter 13 9 1 3 26-15 +11 28
  3. Napoli 13 8 3 2 22-11 +11 27
  4. Fiorentina 13 8 3 2 23-10 +13 27
  5. Lazio 13 7 2 4 19-17 +2 23
  6. Catania 13 5 4 4 17-17 0 19
  7. *Atalanta 13 6 2 5 14-19 -5 18
  8. Parma 13 4 5 4 16-18 -2 17