Serie A
1

Napoli slavio kod Parme, opasno se približio Juventusu

Edinson Cavani (Foto: Arhiv/AFP)
U subotu su u italijanskoj Seriji A kiksali i Juventus (1-1 s Genoom) i Lazio (poraz od Chieva 1-0). U nedjelju ih u tome, pak, nisu pratili nogometaši Napolija.

Na gostovanju je Napoli slavio kod Parme 2-1 i tako je došao Juventusu na mala tri boda zaostatka. Dakako, opet je u glavnoj ulozi bio Edinson Cavani, sjajni urugvajski nogometaš i prvi strijelac Napolija. Njegova je bila zadnja i na ovom meču, pa je tako u 85. minuti donio gostima tri boda. Došao je do brojke od 18 golova ove sezone (prvi strijelac lige), dok je ukupno na 101 pogotku u Seriji A u karijeri.

Prije toga je Napoli vodio golom Slovaka Hamšika u 20. minuti, a i domaći pogodak je zapravo gol igrača Napolija Cannavara (74. minuta).

Polako na tabeli pada Fiorentina koja je izgubila na gostovanju kod Catanije 2-1. Platili su gosti danak isključenju Aquilanija u 78. minuti, iako su dotad bili bolja ekipa koja je stvorila mnogo prilika. Pogađali su gosti i okvir gola, vodili su i 1-0, no na kraju je Argentinac Castro u 88. minuti donio Cataniji velika tri boda.

U meču Atalante i Milana (0-1) jedini je gol na utakmici postigao Stephan El Shaarawy (njegov petnaesti ove sezone), a utakmica je inače bila prilično nervozna što se dade iščitati iz čak sedam žutih kartona domaće ekipe, od čega je dva zaradio Brivio, te je u 59. minuti domaćin ostao s igračem manje.

Milan je već peti na tabeli, danas je baš preskočio Fiorentinu.

Potop je doživjela Pescara na gostovanju kod Sampdorije (0-6). Proslavio se Argentinac Mauro Icardi koji je zabio četiri gola tokom utakmice.

Sampdoria u četiri od posljednih šest nastupa nije uspjela zabiti pogodak. No, sada je sve naplatila sa šest golova, a zabila je još i kada je slavila kod Juventusa 2-1. Za Pescaru je ovo treći poraz zaredom, a nakon tih 270 minuta ima razliku pogodaka 0-10.

Serie A, 22. kolo:

Parma - Napoli 1-2 (Cannavaro 74-ag / Hamšik 20, Cavani 85) Atalanta - Milan 0-1 (El Shaarawy 29) Catania - Fiorentina 2-1 (Legrottaglie 50, Castro 88 / Migliaccio 21) Sampdoria - Pescara 6-0 (Eder 31-11m, Icardi 41, 56, 59, 72, Pedro Obiang 50) Cagliari - Palermo 1-1 (Thiago Ribeiro 90 / Iličič 30) Udinese - Siena 1-0 (Muriel 36) Bologna - Roma 3-3 (Gilardino 17, Gabiadini 26, Pasquato 54 / Florenzi 9, Osvaldo 18, Tachtsidis 74)