Premiership
0

Poraz Arsenala, Hull drugoligaš

Arsenalovi nogometaši poraženi su 2-1 u utakmici 37. kola engleskog nogometnog prvenstva na gostovanju kod Blackburna. Propustili su tako kolo prije kraja Premiershipa osigurati direktan ulazak u Ligu prvaka sljedeće sezone.

"Topnici" su imali prednost već u 13. minuti utakmice nakon što je loptu glavom u mrežu Paula Robinsona poslao Robin van Persie. Bio je to njegov deseti gol u devetoj utakmici protiv Roversa, a ukupno osmi ove sezone.

Ipak, domaćin ovog ogleda bio je konkretniji u svojim prilikama, pa je tako David Dunn iz blizine iskoristio loptu koja je kroz šumu nogu prošla cijeli peterac, da bi konačnih 2-1 glavom iz blizine postavio Christopher Samba u 68. minuti.

Nakon dvije sezone u premierligaškom društvu Hull City sljedeće će sezone nastupati u Championshipu.

Remi 2-2 protiv Wigana označio je pokušaj novog uzleta sljedeće sezone. Konačan rezultat u trećoj minuti sudijske nadoknade utakmice na spektakularan je način postigao Steve Gohouri. Primio je Bjelokošćanin u petercu loptu prsima i odmah ju udarcem preko glave smjestio u mrežu Hulla koji je do tog trenutka još uvijek imao izgleda za ostanak u engleskoj Premier ligi.

Posljednje kolo engleskog prvenstva tako će biti lišeno neizvjesnosti, barem kada su u pitanju borbe za ostanak. Prije Hulla "kartu" za Championship rezervirali su Portsmouth i Burnley.

Premiership, 37. kolo:

Blackburn - Arsenal 2-1 (Dunn 44, Samba 68 / Van Persie 13) Wigan - Hull City 2-2 (Moses 31, Gohouri 90+3 / Atkinson 42, Cullen 64)

1.   Chelsea  37 	  	26 	5 	6 	  	95-32 	+63 	  	83

2.   Manchester United  37 	  	26 	4 	7 	  	82-28 +	54 	  	82

3.   Arsenal 37 	  	22 	6 	9 	  	79-41 	+38 	  	72

4.   Tottenham  36 	  	20 	7 	9 	  	64-37 +	27 	  	67

5.   Manchester City 36 	  	18 	12 	6 	  	72-43 	+29 	  	66

6.   Aston Villa 37 	  	17 	13 	7 	  	52-38 	+14 	  	64

1.   Liverpool 37 	  	18 	8 	11 	  	61-35 	+26 	  	62

2.   Everton 37 	  	15 	13 	9 	  	59-49 	+10 	  	58