Premiership
0

Arsenal do tri boda u sudačkoj nadoknadi

Nogometaši Arsenala slavili su kod Hull Cityja u 30. kolu Premiershipa 2-1 i tako zadržali nade u osvajanje naslova prvaka.

Nakon sjajne predstave protiv Porta sredinom sedmice u Ligi prvaka (pobjeda Arsenala 5-0), "topnici" su pokazali posve različitu igru protiv Hulla, te su se mučili do posljednjih trenutaka utakmice.

Naime, Arsenal je vodio već od 14. minute kada je Andrej Aršavin zatresao mrežu nakon lijepe akcije u kojoj je zavarao dvojicu odbrambenih igrača domaćih i potom plasirao loptu u donji lijevi golmanov ugao.

Međutim, prednost nije dugo zadržao, pa je tako Jimmy Bullard izjednačio već u 28. minuti iz jedanaesterca koji je prethodno skrivio Sol Campbell nad Jan Venegoorom of Hesselinkom.

Tim Arsenea Wengera brojčanu je nadmoć imala već od 45. minute kada je isključen George Boateng, ali nije ju uspjela adekvatno iskoristiti sve do treće minute sudačke nadoknade kada je zabio Nicklas Bendtner s pet-šest metara, nakon što prethodno golman Hulla Boaz Myhill nije uspio ukrotiti topovski udarac Denilsona.

Gol je to kojima je Arsenal barem privremeno preskočio Manchester United na drugom mjestu na tabeli, s jednakim brojem bodova kao i vodeći Chelsea.

Premiership, 30. kolo:

Hull City - Arsenal 1-2 (Bullard 28-11m / Aršavin 14, Bendtner 90+3) Birmingham - Everton 2-2 (Jerome 26, Gardner 52 / Anichebe 19, Yakubu 22) Bolton - Wigan 4-0 (Elmander 10, Davies 48-11m, Muamba 53, Taylor 69) Burnley - Wolverhampton 1-2 (Thompson 73 / Jarvis 26, Carlisle 47-ag) Chelsea - West Ham 4-1 (Alex 16, Drogba 56, 90, Malouda 78 / Parker 30) Stoke City - Aston Villa 0-0 Tottenham - Blackburn 3-1 (Defoe 45, Pavljučenko 55, 85 / Samba 80)

1. Chelsea 29 20 4 5 69-27 64
  1. Arsenal 30 20 4 6 71-33 64
  2. Manchester United 29 20 3 6 67-24 63
  3. Tottenham 29 15 7 7 53-28 52
  4. Manchester City 27 13 10 4 52-35 49
  5. Liverpool 29 14 6 9 45-29 48
  6. Aston Villa 27 12 10 5 37-21 46
  7. Birmingham 29 12 8 9 30-31 44 9. Everton 29 11 9 9 46-42 42