Premiership
0

Arsenal se oprašta od utrke za naslovom

Ionako male šanse da će kraj sezone dočekati s naslovom engleskih prvaka umanjili su si u nedjelju Arsenalovi nogometaši porazom 3-2 na gostovanju kod Wigana.

Imali su "topnici" sve u svojim rukama na Fratton Parku na kojem je do 80. minute Wengerova momčad uživala u prednosti od dva gola. Pogotke su u mrežu Chrisa Kirklanda smjestili Theo Walcott (41.) i Mikael Silvestre (48.) i u tim se trenucima činilo da će trećeplasirani klub Premiershipa doći na samo tri boda od vrha kojeg drži gradski rival Chelsea.

Ipak, furiozna je bila završnica domaćeg sastava koji je u posljednjih desetak minuta utakmice u potpunosti promijenio tok viđenog i pobjedom 3-2 gotovo osigurao ostanak u prvoligaškom društvu i sljedeće sezone.

Zaslužni za to bili su Watson (80.), Bramble (89.) i N'Zogbia koji je u prvoj minuti sudačke nadoknade vremena krasno opalio i uz pomoć desne statuve smjestio loptu iza nemoćnog Lukasza Fabianskog, kojem je ovo bio prvi start u prvenstvenoj utakmici još od kraja prošle sezone.

Poljski je golman u nedjelju slavio 25. rođendan, no umjesto tri boda i ostanka u borbi za naslov na "dar" je dobio tri gola koja će njegovu momčad vjerojatno koštati još jedne sezone bez naslova.

Premiership, 35. kolo:

Wigan - Arsenal 3-2 (Watson 80, Bramble 89, N'Zogbia 90+1 / Walcott 41, Silvestre 48) Portsmouth - Aston Villa (kasnije)

1. Chelsea 35 24 5 6 86-32 +54 77
  2. Manchester United 35 24 4 7 78-27 + 51 76
  3. Arsenal 35 22 5 8 78-39 +39 71
  4.  Tottenham 34 	  	19 	7 	8 	  	62-34 	+28 	  	64

5.   Manchester City 34 	  	17 	11 	6 	  	69-42 +	27 	  	62

6. Liverpool 34 16 8 10 54-33 + 21 56
  7.   Aston Villa 33 	  	14 	13 	6 	  	46-34 	+12 	  	55

8. Everton 35 14 12 9 57-48 + 9 54