Liga prvaka
45

Poluvrijeme u Madridu obilježila velika greška, već se nazire ko će proći u polufinale

N. M.
Nakon prvog poluvremena prve utakmice četvrtfinala Lige prvaka između Atletico Madrida i Borussije iz Dortmunde već se nazire ko bi se mogao plasirati u polufinale elitnog takmičenja.
Atletico potpuno dominira protiv rivala iz Njemačke i nakon 45 minuta igre vodi sa 2:0, što je kapitalna prednost pred nastavak meča, a samim tim i revanš.

Sve je krenulo po zlu za Dortmund već u 4. minuti kada golman Kobel dodaje loptu Adeyemiju, a on je pod pritiskom proslijeđuje pravo u noge Jorgandžija.

Uzeo je loptu Rodrigo de Paul i pogodio za 1:0, a dominacija Atletica je nastavljena i nakon toga.

U 20. minuti je Gimenez bio najviši u skoku nakon kornera za Atletico, ali bio je za malo neprecizan njegov udarac glavom.

Dortmund je bio potpuno bezopasan, a u 32. minuti Samuel Lino na dodavanje Antoinea Griezmanna duplira prednost Atletica na 2:0.

Poluvrijeme je okončano šansom za Dortmund koji je najavio da bi se mogao konačno probuditi iz sna u kojem je proveo ovih 45 minuta, ali šut Maadsena zaustavio je Oblak.