Sjajne utakmice
23

Poluvremena u Ligi prvaka: Genk šokirao Liverpool, Inter uvjerljivo vodi u Dortmundu

Liverpool - Genk (Foto: EPA-EFE)
Šest utakmice četvrtog kola Lige prvaka počele su večeras u 21:00 sat, a derbi se igra na Signal Iduna Parku u Dortmundu između Borussije i Intera.

Italijanska ekipa je već u petoj minuti šokirala domaćine nakon sjajne solo akcije Martineza. Borussia je potom krenula izuzetno ofanzivno. Imali su daleko više opasnih napada, kontrolisali posjed lopte, ali do pogotka u prvih 45 minuta igre nisu mogli.

Na kraju ih je stigla nova kazna, a za to se pobrinuo Vecino, koji je Inter doveo u sigurno vodstvo od 2:0.

Borussia - Inter (Foto: EPA-EFE)

Spektakularnu partiju u prvom poluvremenu pružio je Ajax koji rezultatom 3:1 vodi u Londonu protiv Chelseaja.

Autogolom Abrahama gosti su poveli već u drugoj minuta, a Jorginho iz penala u petoj donosi izjednačenje.

Promes je potom na asistenciju Ziyecha ponovo doveo Ajax u vodstvo, a u 35. je viđen još jedan autogol domaćina. Ovaj put je golman Arrizabalaga ubacio loptu u svoju mrežu.

Chelsea - Ajax (Foto: EPA-EFE)

Najveće iznenađenje u prvom poluvremenu viđeno je na Anfieldu gdje je Genk golom Samata u 41. minuti izjednačio protiv favorizovanog Liverpoola. Prethodno je Wijnaldum doveo aktuelne prvake Evrope u vodstvo.

Rezultati na poluvremenu:

Borussia - Inter 0:2 Chelsea - Ajax 1:3 Liverpool - Genk 1:1 Lyon - Benfica 2:0 Napoli - Salzburg 0:1

Valencia - Lille 0:1