Pogodak Džeke u pobjedi Wolfsburga

FENA
Edin Džeko
Edin Džeko
Nogometaši Wolfsburga su u desetom kolu njemačke Bundeslige savladali Stuttgart sa 2:0.

"Vukove" je u prednost doveo Simon Kjaer u 6. minuti susreta, a konačan rezultat postavio je bh. reprezentativac Edin Džeko u 76. minuti. Džeki je ovo bio šesti gol u sezoni, ali prvi nakon petog kola.

Köln je u desetom kolu savladao HSV sa 3:2, dok je Werber u Bremenu poražen od Nürnberga sa 2:3. Gostujuću pobjedu upisao je i Eintracht protiv St. Paulija, dok je BAyern u petak pobijedio Freiburg sa 4:2.

Rezultati desetog kola: petak: Bayern München - Freiburg 4:2

subota: Köln - Hamburger SV 3:2

Kaiserslautern - Borussia Mönchengladbach 3:0 St. Pauli - Eintracht Frankfurt 1:3 Werder Bremen - Nurnberg 2:3 Wolfsburg - Stuttgart 2:0

Susret Schalke - Bayer Leverkusen počinje u 18.30, dok u nedjelju igraju: Mainz - Borussia Dortmund i Hoffenheim - Hannover.

1. Mainz 9 8 0 1 19:8 24
  2. Borussia Dortmund 9 7 1 1 21:7 22
  1. Eintracht Frankfurt 10 5 1 4 17:10 16
  2. Hannover 9 5 1 3 13:12 16
  3. Hoffenheim 9 4 3 2 17:13 15
  4. Bayer Leverkusen 9 4 3 2 18:15 15
  5. FC Bayern München 10 4 3 3 12:10 15
  6. Hamburger SV 10 4 3 3 15:14 15