U 98. minuti
0

VIDEO / Pogledajte slobodnjak s centra kojim je Michel slomio Panathinaikos

Na nevjerovatan način AEK je slomio Panathinaikos plasiravši se u polufinale Grčkog kupa. Prva utakmica završila je pobjedom AEK-a 2-0, a rezultat u uzvratu bio je 3-1 za gostujući Panathinaikos. Sudijska nadoknada trebala je biti duga sedam minuta.

Trajala je minutu duže, a toliko je trebalo Michelu da spektakularnim pogotkom slomi favorita. Španski vezni igrač Birminghama stigao je u januaru na posudbu u AEK, a utakmica u srijedu bila mu je tek druga za novi tim. Gol koji je postigao vjerovatno će pamtiti do kraja života.

Iskoristio je Španac svoj topovski udarac precizno nanišanivši iz slobodnog udarca kojeg je izvodio nedaleko od centra igrališta. Golman Panathinaikosa Karnezis stajao je na vrhu peterca očekivavši ubacivanje lopte u kazneni prostor. Pogrešno.