Uzbudljivi trenuci
104

Pogledajte kako je Szczesny skrivio penal pa majstorski odbranio udarac Messija

Uzbuđenje u finišu prvog poluvremena (Foto: Screenshot)
Nogometaši Poljske i Argentine od 20:00 sati na Stadionu 974 igraju utakmicu trećeg kola grupne faze Svjetskog prvenstva, a rezultat na poluvremenu je 0:0.
Argentinci su bili daleko bolji rival u prvih 45 minuta susreta s posjedom lopte od 66 posto te čak 14 upućenih udaraca ka golu Poljaka.

Najbolju priliku imali su šest minuta prije odlaska na odmor kada je Lionel Messi promašio penal.

Prethodno je Messi izborio dosta diskutabilan penal nakon što ga je u šesnaestercu Poljske udario golman Wojciech Szczesny. Pometnju je izazvala činjenica da ga je Juventusov golman faulirao tek nakon što je Messi već udario loptu.

Sudija je ovu situaciju provjeravao i putem VAR-a, a na kraju je donio odluku da pokaže na bijelu tačku.

Ipak, Szczesny je majstorski odbranio penal Messija koji je uputio jak udarac, ali nedovoljno precizan.

U trenutnoj situaciji obje selekcije prolaze u osminu finala, ali isto tako postoji mogućnost da se situacija obrne u drugom poluvremenu budući da ne zavise samo od sebe već i od rezultata u drugom susretu grupe gdje igraju Saudijska Arabija i Meksiko. Rezultat i na ovoj utakmice je identičan - 0:0.