Serie A
18

Podjela bodova u Torinu: Juventus dominirao, Handanović spašavao Inter

Nogometaši Juventusa i Intera su u velikom derbiju podijelili bodove odigravši 0:0 u Torinu.

Juventus je dominirao tokom čitavog susreta, a već na samom početku susreta Mandžukić je propustio dvije kolosalne prilike u 9. minuti kada iz dva pokušaja nije uspio matirati Handanovića.

Hrvatski napadač svoju treću šansu je propustio u posljednjoj minuti prvog poluvremena kada je glavom šutirao, ali je lopta pogodila samo prečku.

Handanović se nakon tačno sat vremena igre još jednom istakao kada je sjajno odbranio Cuadradov udarac glavom.

Asamoah je u 71. minuti pokušao iznenaditi Handanovića, ali je golman Intera još jednom bio siguran i pretvorio se u junaka utakmice.

Miralem Pjanić je igrao do 85. minute kada ga je zamijenio Bentancur. Reprezentativac Bosne i Hercegovine je bio vidno frustriran, te se odbio rukovati sa trenerom Allegrijem.