Pjanić opet asistent
0

Pobjedom nad Rennesom Lyon preuzeo vrh

Nogometaši Lyona iskoristili su domaći poraz Bordeauxa od Nancyja (2-1) i istovjetnom gostujućom pobjedom nad Rennesom skočili barem privremeno na vrh Le Championnata sedam kola prije kraja sezone.

Golovima Youssoufa Hadjia iz 18. i Issiara Dije u 72. ostvario je Nancy prvu pobjedu na stadionu Jacques Chaban-Delmas nakon 1996. godine. "Žirondincima" je ovo bio treći ovosezonski domaći poraz i sedmi ukupno.

Lyon je nakon prvog poluvremena na gostovanju kod Rennesa gubio 1-0 golom Asamoaha. Međutim, u nastavku su Michel Fernandes Bastos i Lisandro Lopez golovima u 53. i 61. minuti donijeli potpuni preokret "lavovima", te ujedno i skok na čelno mjesto na tabeli s bodom više, ali i dvije utakmice više od Bordeauxa.

Za izjednačujući gol Bastosu asistirao je naš reprezentativac Miralem Pjanić.

Na kraju spomenimo još i domaći poraz "fenjeraša" Grenoblea od Lorienta 2-1.

Le Championnat, 31. kolo:

Bordeaux – Nancy 1-2 (Cavenaghi 28 / Hadji 18, Dia 72) Grenoble – Lorient 1-2 (Akrour 3 / Gameiro 32, Fanchone 85)

Nice – Sochaux 0-0 Rennes – Lyon 1-2 (Gyan 15 / Bastos 52, Lopez 61) St. Etienne – Le Mans 2-0 (Varrault 55, Benalouane 76) Valenciennes – Lille 1-0 (Samassa 81) Montpellier – Monaco (21h)

Redoslijed: 1. Lyon 57, 2. Montpellier 56 (-1), 3. Bordeaux 56 (-2), 4. Auxerre 56 (-1), 5. Lille 54 (-1), 6. Marseille 53 (-3)...