Le Championnat
0

Pjanić i Spahić slavili gostujuće pobjede, Baždarević poražen

Miralem Pjanić
Oba bh. reprezentativca, Miralem Pjanić u dresu Lyona i Emir Spahić u Montpelleru, koja igraju u francuskom Le Championnatu slavili su sa svojim timovima gostujuće pobjede u okviru 21. kola.

Jedini gol Montpellier je zabio u 85. minuti a strijelac je bio Victor Hugo Montano, koji je savladao golmana domaćeg sastava udarcem u lijevi donji kut iz sredine kaznenog prostora. Montpellier je pobjedom iskoristio kiks Lillea, koji je poražen 2-1 na gostovanju kod Sochauxa, i preuzeo drugo mjesto prvenstvene tabele.

Sochaux je tako prekinuo niz od sedam uzastopnih prvenstvenih pobjeda Lillea i nanio mu šesti ovosezonski poraz. U Lilleu mogu žaliti za nerealiziranim jedanaestercem Yohana Cabayea iz 24. minute.

Aktuelni prvak Bordeaux dugo se mučio na gostovanju kod posljednjeplasiranog Grenoblea našeg Mehmeda Baždarevića, pa je tako na poluvremenu zaostajao 1-0. Ipak, nakon što je u drugoj minuti drugog poluvremena isključenje zaradio Kimmy Juan, prvaci su stegli obruč oko domaćeg gola, što je urodilo trima golovima "Žirondinaca", pa su tako mrežu Grenoblea tresli Yoan Gouffran, Marouane Chamakh i Fernando Cavenaghi.

Lyon je do desete ovosezonske pobjede stigao na gostovanju kod Lorienta s 3-1. Golom Pierrea Ducassea iz 28. minute Lorient je imao prednost sve do 63. minute kada je Lisandro Lopez zabio za izjednačenje, a potom je do kraja Kim Källström dvama golovima donio Lyonu sva tri boda. Dejan Lovren nije bio niti na klupi Lyona kao što je ranije najavio trener Claude Puel, a svoj debitantski nastup u dresu novog kluba bivši bi Dinamov branič mogao imati 24. januara u utakmici francuskog Kupa, kada Lyon gostuje kod Monaca.

Le Championnat, 21. kolo:

Grenoble – Bordeaux 1-3 (Battles 45 / Gouffran 52, Chamakh 55, Cavenaghi 81) Lens – Montpellier 0-1 (Montano 85)

Lorient – Lyon 1-3 (Ducasse 27 / Lopez 62, Källström 70, 87) Marseille – Le Mans 2-1 (Niang 29, 53-11m / Tallec 15) Nice – Auxerre 0-1 (Jelen 90) PSG – Monaco 0-1 (Edel 67-ag) Sochaux – Lille 2-1 (Perquis 8, Dalmat 11 / Vittek 75) Toulouse – Nancy 0-0 Boulogne – Valenciennes (21h)

1. Bordeaux 21 15 2 4 36-14 47
  1. Montpellier 21 12 3 6 28-25 39
  2. Lille 21 11 4 6 41-22 37
  3. Marseille 20 10 6 4 33-22 36
  4. Lyon 21 10 6 5 36-27 36
  5. Monaco 21 11 3 7 27-22 36
  6. Auxerre 21 10 6 5 20-15 36
  7. Lorient 21 9 5 7 33-25 32