Le Championnat
0

Marseille dobio derbi

Nogometaši Marseillea dobili su derbi 29. kola Le Championnata protiv Lyona 2-1 i tako su ostali itekako ozbiljno u utrci za naslov prvaka. Lyon se, pak, ovim porazom donekle udaljio od istog cilja.

Podsjetimo da je prva utakmica ova dva suparnika u prvenstvu, na Gerlandu, uz spektakularnu igru i preokrete završila 5-5, a na Velodromeu je ipak bio donekle mirnije. No, razbuktalo se u samoj završnici gdje su deblji kraj izvukli igrači Lyona.

Marseille je poveo pogotkom Kaborea u 67. minuti, a pogotku je kumovao i obrambeni igrač Lyona Cris. Naime, Kabore je potegao sa 25 metara, a lopta je zahvatila Brazilca i prevarila golmana Lyona.

Treba reći da je prije toga Lyon u dva navrata pogađao okvire vratiju i bio je bolja ekipa na travnjaku.

Do izjednačenja je Lyon došao u 77. minuti kada je Gomis utišao Velodrome, no samo četiri minute kasnije domaći navijači su opet eksplodirali, a razlog je pobjednički pogodak Taiwa.

Bosansko-hercegovački igrač Miralem Pjanić igrao do 82. minute. Baš je on pogodio gredu Marseilleovog gola početkom drugog dijela.

Marseille sada ima tri boda manje od Bordeauxa i Montpelliera, ali i utakmicu manje kao prvaci iz Bordeauxa.

Le Championnat, 29. kolo:

Marseille - Lyon 2-1 (Kabore 67, Taiwo 81 / Gomis 77) Bordeaux - Lille 3-1 (Ciani 40, Jussie 66-11 m, Gourcuff 76 / Hazard 24) Montpellier - Valenciennes 2-1 ( Montano 5, Marveaux 58 / Khalfallah 74)

1. Bordeaux 28 17 5 6 46-23 56
  2. Montpellier 29 17 5 7 40-30 56
  3. Auxerre 29 16 7 6 30-24 55
  1. Marseille 28 15 8 5 50-30 53
  2. Lille 29 15 6 8 52-31 51
  3. Lyon 29 14 9 6 47-31 51
  4. Rennes 29 13 7 9 42-28 46
  5. Monaco 29 13 5 11 32-33 44