20

Pobjede Rudara i Leotara, Olimpic i Velež remizirali

Olimpic - Velež (Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
U okviru 20. kola BHT Premijer lige danas su odigrane četiri utakmice. Slavili su Leotar i Rudar Prijedor.

Olimpic - Velež 1:1

Na samom početku utakmice domaćin Olimpic je poveo golom Duljevića. Asistent pogotka postignutog u 5. minuti susreta bio je Smajić. U 10. minuti Velež uzvraća. Zolj je zatresao domaćinovu mrežu i poravnao na 1:1. Rezultat se nije mijenjao do kraja utakmice.

Gradina S. - Leotar 0:1

Prvi i jedini gol u Srebreniku postignut je tek u 45. minuti. Strijelac je bio Novaković koji je Leotar doveo do vodstva, odnosno pobjede od 1:0

Rudar P. - Široki Brijeg 2:1

Utakmica u Prijedoru je kasnila 15 minuta. Domaćin Rudar poveo je u 39. minuti Handžićevim golom. Svoje vodstvo domaćin je potvrdio u 63. minuti. Handžić je ponovo bio strijelac, a asistent pogotka za 2:0 bio je Rastoka. Gostujući tim uspijeva smanjiti rezultata na 2:1 golom Ljubića.

Radnik B. - Borac 0:0

U Bijeljini nije bilo golova. Napadači Radnika propustili su priliku za postizanje gola kada je Nikić u 15. minuti glavom pucao i pogodio stativu.