Prijateljske utakmice
0

Pobjeda Želje u Sloveniji, poraz Sarajeva protiv Splita

Sarajevo-x.com
U okviru priprema za nastupe u Evropskoj ligi Željezničar i Sarajevo odigrali su sinoć prijateljske utakmice, koje su bile generealna proba pred dvoboje sa Sheriffom i Orebrom.

Tim sa Grbavice je u Sloveniji odmjerio snage sa turskim prvoligašem Istanbul Buyuksehir Belediyesporom i slavio pobjedu rezultatom 4-3.

“Plavi” su poveli golom Adilovića u 39. minuti. Samo četiri minute kasnije poravnao je Ibrahim. No, do kraja prvog dijela izabranici Amara Osima došli su u novo vodstvo, a ponovo je poentirao Adilović.

Turci su izjednačili pred sami kraj meča. Strijelac je bio Ibrahim. Međutim, tim iz Istanbula došao je i do prednosti od 3-2 nekoliko minuta prije kraja, ali je Jamak, u dramatičnoj završnici, sa dva gola obezbijedio slavlje Željezničaru.

Komšije sa Koševa poražene su od Splita u Dugopolju rezultatom 1-0. Jedini gol postigao je Ante Vitaić u 16. minuti.

Iako je bordo tim odigrao loše prvo poluvrijeme u nastavku su izabranici Jiržija Plišeka bili dosta opasniji.

No, prilike nisu iskoristili Obuća, Maksumić, Haskić i Torlak.