0

Pobjeda Širokog, Borcu bod u Mostaru

Sarajevo-x.com
Nogometaši Širokog Brijega su u okviru 22. kola Premijer lige BiH na svojoj Pecari uvjerljivo savladali ekipu Leotara, dok su u Istočnom Sarajevu Slavija i Olimpic podijelili bodove.

Širokobriježani su u vodstvo protiv Leotara došli već u 12. minuti. Strijelac je s bijele tačke bio kapiten Dalibor Šilić. Pet minuta prije kraja prvog poluvremena Zakarić je udvostručio tu prednost te se na odmor otišlo uz rezultat 2:0.

Wagner je u 60. minuti nastavio tamo gdje su njegove kolege stale, pa je rezultat glasio 3:0 za Široki Brijeg. Gosti su do kraja uspjeli preko Vraneševića postići počasni gol u 72. minuti, a time je ujedno postavljen i konačan rezultat utakmice, Široki Brijeg - Leotar 3:1.

U meču koji je odigran u Istočnom Sarajevu, ekipe Slavije i Olimpica nisu uspjele zatresti mrežu. Olimpic je osvojenim bodom pokazao da je zasluženo u gornjem dijelu tabele.

Istim rezultatom kao u Istočnom Sarajevu završena je utakmica između Zrinjskog i banjalučkog Borca u Mostaru, 0:0. Banjalučani su ovim remijem osvojili 48. bod u prvenstvu i sad imaju sedam bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Željezničar, odnosno čak deset bodova više od Sarajeva na trećoj poziciji.

Rezultati susreta 22. kola nogometne Premijer lige Bosne i Hercegovine:

subota: Sloboda - Budućnost 1:0

Sarajevo - Rudar 5:1 Velež - Travnik 1:0 Drina - Željezničar 0:2 Čelik - Zvijezda 4:1

nedjelja: Slavija - Olimpic 0:0 Široki Brijeg - Leotar 3:1 Zrinjski - Borac 0:0

1. Borac 22 14 6 2 27:9 48
  2. Željezničar 22 13 2 7 37:16 41
  3. Sarajevo 22 11 5 6 34:21 38
  4. Široki Brijeg 22 13 1 10 41:38 34
  5. Sloboda 22 10 4 8 21:19 34
  6. Olimpic 22 10 4 8 21:23 34
  7. Travnik 22 10 2 10 36:28 32