0

Pobjeda SFK 2000 nad Ateshirom rezultatom 4:1

Sarajevo-x.com
Utakmica SFK 2000 - Atasehir (Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
Šampionke BiH, nogometašice SFK 2000, u subotu su pobijedile tursku ekipu Atasehir u okviru 2. kola Grupe 4 kvalifikacija za Ligu prvaka visokim rezultatom 4:1.

Prvi pogodak na susretu je postigla Amela Kršo u 10. minuti. Bolju igru su bh. nogometašice krunisale u 43. minuti kada je mrežu gostiju pogodila Amela Fetahović. To je ujedno bio rezultat prvog poluvremena.

Drugi dio susreta je također obiljažila bolja igra bh. ekipe. Svoj drugi pogodak na ovom susretu je u 51. minuti postigla Amela Kršo. Nogometašice Atasehira su rezultat smanjile na dva gola zaostatka u 71. minuti kada je pogodak postigla Merve Aladag, no to je bilo sve što je na ovom susretu napravila turska ekipa. Visoku pobjedu SFK 2000 je u 76. minuti zapečatila Jelena Hršum.