0

Igračice SFK 2000 poražene od Olimpije Cluj

Sarajevo-x.com
(Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
U utakmici turnira četvrte grupe kvalifikacija UEFA Lige prvaka za žene, između domaćina turnira, nogometnog kluba SFK 2000 i rumunskog Olimpia Cluja, uvjerljivu pobjedu odnijele su gostujuće nogometašice. Rezultat nakon 90 minuta na stadionu "Grbavica" bio je 1:3.

Sarajevo je od 11. do 16. augusta domaćin turnira četvrte grupa kvalifikacija UEFA Lige prvaka za žene.

Organizator takmičenja i nosilac grupe je bh. predstavnik SFK 2000 Sarajevo, a u grupi su još Gintra Universitetas (Litvanija), Olimpia Cluj (Rumunija) i Atašehir Belediyespor (Turska).

Nogometašice Olimpije Cluj prvi pogodak su postigle odmah na startu utakmice, u četvrtoj minuti Duşa je zatresla mrežu domaće.

Gostujuće nogometašice imale su još nekoliko dobrih prilika, ali ih nisu uspjele realizirati tako da se na pauzu otišlo rezultatom 1:0.

Duşa je bila precizna i na početku drugog poluvremena, tačnije u 53. minuti, i dovela svoju ekipu u vodstvo 2:0.

Domaće igračice se nisu predavale. Preuzele su inicijativu i u 61. minuti Hamzić je smanjila rezultat na 2:1.

Međutim, Giurgiu je u 78. minuti postigla treći gol i svojoj ekipi donijela pobjedu u prvoj utakmici turnira četvrte grupa kvalifikacija UEFA Lige prvaka za žene.

Na tabeli nakon 1. kola vodi Olimpia sa tri boda, dok Atasehir i Gintra imaju po bod, budući da su međusobno remizirali.