Bundesliga
0

Pobjeda Bayerna u Hannoveru

Momčad Bayerna pobijedila je u gostima Hannover s 3-0 u posljednjoj utakmici 14. kola Bundeslige.

U 19. minuti prvi gol za Bayern postiže Thomasa Müller na asistenciju Ivice Olića.

Na samom početku drugog poluvremena, u 47. minuti, Bavarci su povećali vodstvo nakon odlične akcije dvojice hrvatskih reprezentativaca. Pranjić je ubacio loptu s lijeve strane, a Olić je u trku glavom bio precizan i postigao svoj treći prvenstveni pogodak ove sezone.

Mario Gomez je u 90. minuti postigao pogodak za konačnih 0-3 na semaforu.

Bila je ovo prva domaća utakmica Hannovera nakon tragične smrti njegova golmana Roberta Enkea, koji je 10. novembra počinio samoubojstvo.

Nogometaši Hannovera nakon toga su izgubili obje utakmice. Bayern je, pak, nakon tri uzastopna remija, napokon upisao pobjedu kojom je skočio na četvrto mjesto na ljestvici s 24 boda, šest manje od vodećeg Bayera iz Leverkusena.

Bundesliga, 14. kolo (nedjelja):

Bayer - Stuttgart 4-0 (Kiessling 22, 59, 87-11m, Derdiyok 39) Hannover - Bayern 0-3 (Müller 19, Olić 47, Gomez 90)   Poredak:

1. Bayer 14 8 6 0 30-9 30
  2. Werder 14 7 6 1 31-12 27
  3. Schalke 14 7 4 3 21-13 25
  4. Bayern 14 6 6 2 22-11 24
  5. HSV 14 6 6 2 28-18 24
  6. Hoffenheim 14 7 2 5 25-13 23
  1. Mainz 14 6 5 3 20-18 23
  2. Wolfsburg 14 6 4 4 27-25 22