0

Plavi minimalno slavili i primakli se gradskom rivalu na bod

Piše: Edin Isanović
(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
U posljednjoj utakmici 13. kola BHT Premijer lige Željezničar je na Grbavici savladao Velež rezultatom 1:0 golom Adilovića u 33. minuti. Ovim trijumfom primakli su se gradskom rivalu Sarajevu na samo jedan bod.

Otvaranje utakmice pripalo je domaćoj ekipi. Igrao se 11. minut kada je Bekrić gađao donji desni ugao Bobićevog gola, ali je čuvar mreže Veleža sjajno intervenisao i spasio siguran pogodak. Rođeni su se odlučili na kontranapade, ali nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti Antoloviću.

U 26. minuti Čolić je zamijenio Zebu. Minut kasnije dobro je pokušao Jamak, ali je golman Mostaraca izbio loptu u korner. Nakon toga Plavi su napravili pritisak na posljednji bedem gostiju. Prvo je Kvesić u 33. minuti pogodio stativu, da bi minut kasnije Adilović, na asistenciju Selimović, zatresao glavom mrežu za 1:0.

Do kraja prvog dijela tim sa Grbavice bio je suveren na terenu, ali je ostalo 1:0. Na početku drugog poluvremena zaprijetili su gosti. Demić je dobro šutirao. Ipak, istakao se golman domaćih koji odbija loptu u korner. Igrao se 56. minut kada je Demić lijepo uposlio Okića, ali je Antolović odbranio.

Okić je pokušao lobovati golmana Željezničara u 59. minutu, ali je lopta otišla preko gola. U 69. minuti novi uzdasi na tribinama. Adilović se sjajno izborio za šut, ali njegov udarac odbranio je Bobić.

Nakon toga Rođeni su igrali mnogo agresivnije. Međutim, to im nije donijelo ništa konkretno. U 85.minuti Čolić je pucao pored veležovog gola. Mance je propustio dobru priliku u 90.minuti.

Rezultat se do kraja meča nije mijenjao. Treba istaći da je utakmica protekla u izuzetno fer i sportskom nadmetanju.

1. SARAJEVO 13 9 3 1 25:7 30
  2. ŽELJEZNIČAR 13 9 2 2 18:8 29
  3. ŠIROKI BRIJEG 13 6 4 3 23:10 22
  4. OLIMPIC 13 6 4 3 15:9 22
  5. SLAVIJA 13 6 4 3 10:9 22
  6. ZRINJSKI 12 7 1 4 11:12 22
  7. LEOTAR 13 6 3 4 16:14 21
  8. BORAC 13 6 2 5 16:11 20