Premijer liga BiH
1

FOTO / Željezničar savladao Široki (2:1) i osvojio titulu jesenjeg prvaka lige

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
U nedjelju navečer je odigrana i posljednja od tri utakmice 15. kola BH Telecom Premijer lige BiH. Željezničar je na Grbavici savladao Široki Brijeg rezultatom 2:1, i tako postao jeseni prvak lige.

Široki je dobro startao na početku. Već u drugoj minuti imali su dobru priliku da povedu, ali je Štilićev udarac izblokiran, te je lopta završila pored gola Antolovića.

Nešto kasnije ukazala se prilika da domaćin povede, ali je Jamak šutirao preko gola. Široki je pokazao da nije došao na Grbavicu da se brani, pa su u nekoliko navrata izvršili pritisak na golmana domaćih.

U 19. minuti je Željezničar imao najbolju priliku do tog dijela susreta, ali Bekrić nije dobro zahvatio loptu, pa je rezultat ostao nepromijenjen u prvom dijelu susreta.

Nakon pauze odličana igra i jednog i drugog tima. Poveo je Željezničar odmah na početku drugog poluvremena golom Svrake. Slavlje na Grbavici je potrajalo do 62. minute kada je Šilić bio precizan za 1:1. Ljubić je ubacio loptu s desne strane, Antolović odbio, a potom je Šilić poslao loptu u prazan gol Željezničara.

Uslijedio je dramatičan nastavak. Sjajnu priliku da poveća prednost Željezničara imao je Svraka u 64. minuti, ali je kapiten Plavih sa svega nekoliko metara poslao loptu iznad gola gostiju.

Pred kraj utakmice igraži Željezničara su sve češće vršili pritisak na gol gostujućeg tima.

U sudijskoj nadoknadi dosuđen je penal za Željezničar zbog igranja rukom Džidića, nakon čega je Bekrić bio precizan sa bijele tačke za 2:1 za Željezničar. Napomenimo i to da se susret igrao više od sto minuta.

Rezultati 15. kola:

-subota, 24. novembra:

Radnik - Sarajevo 2:1 Rudar - Gradina 4:0 Zvijezda - Travnik 3:1 Borac - GOŠK 1:0.