Serie A
10

Pjaniću poraz, savršeni i dalje Juve, Lazio, Napoli i Sampdoria

Miralem Pjanić i Erik Lamela slave gol (Foto: AFP)
U nedjelju je prilično bogato golovima prošlo 3. kolo italijanske nogometne Serije A. Sve pobjede su dosad u prvenstvu upisali Lazio, Napoli, Sampdorija i aktuelni prvak Juventus.

Nije ugodno Juventusu kod Genoe bilo sve do 60. minute. Imali su primljeni gol od Cire Immobilea, prošle sezone najboljeg strijelca Serije B, a Buffon je dosta puta morao spašavati i veće domaće vodstvo.

Odbranio je Buffon i u 60. minuti veliku šansu Genoe, nakon čega se rodila polukontra gostiju koja je rezultirala i lijepim golom Giaccherinija, koji je tačno naciljao s vrha šesnaesterca desni dio gola golmana Freyja. Taj primljeni gol je uzdrmao Genou, pa su gosti iz penala poveli u 78. minuti (Vučinić je bio precizan s bijele tačke), a potvrdu pobjede je donio Asamoah golom u 84. minuti.

Napoli je s lakih 3-1 u svom Napulju pobijedio Parmu, a u strijelce su se redom upisivali Cavani, Pandev i Insigne, dok je u ranijem terminu Lazio u gostima, s istim tim rezultatom, pobijedio Chievo. Junak utakmice je bio Brazilac Hernanes s dva gola i jednom asistencijom, za Miroslava Klosea.

Savršena je i Sampdorija koja je u ovom kolu slavila kod Pescare 3-2. U tom je susretu epitet igrača utakmice ponio Maxi Lopez, postigavši dva gola (ukupno ove sezone četiri).

Do petog prvenstvenog gola je došao Crnogorac Stevan Jovetić koji je vodio Fiorentinu do domaće pobjede protiv Catanije 2-0. Jovetić je i asistirao i to Luci Toniju koji je s navijačima emotivno proslavio povratnički gol.

Razočarenje kola je Roma. Vodila je Zemanova ekipa 2-0 protiv Bologne do 72. minute. No, unutar šezdesetak sekundi su Rimljani primili dva gola (Gilardino i Diamanti), a onda im je iskusni Gilardino zabio i u 90.

Serie A, 3. kolo:

Genoa - Juventus 1-3 (Immobile 18 / Giaccherini 61, Vučinić 78-11m, Asamoah 84) Roma - Bologna 2-3 (Florenzi 7, Lamela 16 / Gilardino 72, 90, Diamanti 73) Napoli - Parma 3-1 (Cavani 3-11m, Pandev 39, Insigne 77 / Parolo 44) Fiorentina - Catania 2-0 (Jovetić 43, Toni 65) Siena - Udinese 2-2 (Calaio 70, Eduardo 77-11m / Basta 3, Di Natale 6) Pescara - Sampdoria 2-3 (Celik 75, Caprari 90 / Lopez 31, 76, Estigarribia 60) Chievo - Lazio 1-3 (Pellisier 82-11m / Hernanes 5, 74, Klose 38) Torino - Inter (kasnije)

11. Siena 	2 	0 	1 	1 	1-2 	-5

• napomena: u sezonu su s minus bodovima startali Sampdoria i Torino (-1), Atalanta (-2) i Siena (-6)