Serie A
0

Novi porazi Intera i Milana

Antonio di Natale
Ne pobijedi li Lazio na svom stadionu Genou u posljednjoj, večernjoj utakmici 4. kola Serije A, nogometaši Juventusa ostat će jedina ekipa s maksimalnim dosadašnjim prvenstvenim učinkom.

Napoli i Sampdoria, sastavi koji su slavili u sva tri uvodna kola, u nedjelju su remizirali: Đenovljani na svom Massariju protiv Torina, a Napolitanci na gostovanju kod Catanije. Svjedno je sastav Waltera Mazzarrija zakazao, jer je praktino cijelu utakmicu odigrao s igračem više na terenu. U drugoj je minuti, nakon samo 89 sekundi igre, crveni karton zaradio desni bek domaćeg sastava Alvarez.

Nove su poraze u četvrtom kolu upisali milanski klubovi: Milan već treći, a Inter drugi.

Sastav Massimiliana Allegrija, koji je već s dvama uvodnim domaćim porazima otvorio najlošiju sezonu u posljednjih 80-ak godina, sada je poražen i u Udinama, gdje je domaća ekipa slavila 2-1 pogocima Ranegiea i Di Natalea iz 11-erca u 68. minuti.

Izjednačio je Stephan El Sharaawy u 54. majstorskim daljinskim udarcem s oko 25 metara. Zabio je dosad u Seriji A 19-godišnji Talijan tri gola. Sva tri Udineseu.

Završila je gostujuća ekipa, trenutno 12-plasirana na tabeli sa samo tri od mogućih 12 bodova, utakmicu s osmoricom igrača u polju. Kolumbijski stoper Cristian Zapata drugi je žuti karton zaradio prekršajem za 11-erac nad Ranegiejem minutu prije pogotka odluke, dok je Kevin-Prince Boateng na isti način nastup završio u 82. minuti.

Inter je izgubio i drugu domaću utakmicu na startu sezone. Na gostovanjima je momčad Andree Stramaccionija uzela maksimalnih šest bodova.

Bolja je na San Siru bila Siena pogocima Vergassole i Valianija u posljednjih 20-ak minuta utakmice iz brzih kontranapada.

Inter je dosad ove sezone odigrao pet domaćih takmičarskih utakmica. Pobijedio nije niti jednom remiziravši dvaput (Vaslui, Rubin) i izgubivši triput (Hajduk, Roma i sada Siena).

U Interovoj je ekipi Marko Livaja u 85. minuti zamijenio Antonija Cassana.

Ante Vukušić odigrao je svih 90 minuta za Pescaru na uspješnom gostovanju kod Bologne. Ostvarenim remijem (1-1) Vukušićeva je momčad došla do prvog boda u sezoni.

Domaći nisu iskoristili 30 posljednjih minuta s igračem više na erenu, kao niti 11-erac (Diamanti) koji je uslijedio isključenju Perina u 64. minuti.

Serie A, 4. kolo:

Samdoria – Torino 1-1 (Pozzi 84-11m / Bianchi 69-11m) Bologna – Pescara 1-1 (Gilardino 9 / Quintero 41) Inter – Siena 0-2 (Vergassola 73, Valiani 90+2) Atalanta – Palermo 1-0 (Raimondi 88) Catania – Napoli 0-0 Cagliari – Roma (odgođeno) Udinese – Milan 2-1 (Ranegie 40, Di Natale 68-11m / El Shaarawy 54) Lazio – Genoa (kasnije)