22

Pjanić ostao na klupi, šepajući napustio teren nakon poluvremena

Nakon simultanke u prvom poluvremenu utakmice između Juventusa i Dinama u Zagrebu, Miralem Pjanić je ostao na klupi i pretpostavlja se da je razlog tome povreda pošto je bosanskohercegovački reprezentativac šepajući napustio teren.

Pjanić je na početku utakmice dobio jedan teži udarac, ali je nastavio meč i golom i asistencijom bio ključni igrač Juventusa koji vodi sa 2:0.

Sjajni Mire je u 24. minuti matirao Šempera, a onda je fenomenalno u 31. minuti asisitirao za Higuaina koji pogađa za 2:0.

Ipak, kada je sudija označio kraj prvog dijela, vidjelo se da Pjanić šepajući napušta teren, a trener Stare dame Massimiliano Allegri ostavio ga je na klupi i na teren poslao Cuadrada.

Nadamo se da povreda nije ozbiljnije prirode i da će popularni Mire biti spreman za mečeve kvalfiikacija za Svjetsko prvenstvo u kojima Bosna i Hercegovina 3. i 7. oktobra gostuje Belgiji i dočekuje Kipar.