Premiership
0

"Petarda" Arsenala na Stamford Bridgeu, hat-trick Van Persieja

Londonski derbi 10. kola engleskog nogometnog prvenstva između Chelseaja i Arsenala na Stamford Bridgeu otišao je na stranu gostujućih "topnika" koji su slavili s 5-3.

Bila je to atraktivna utakmica puna prilika s obje strane i puna preokreta u kojoj je apsolutni junak bio kapiten Arsenala Robin van Persie s tri postignuta gola.

Chelsea je vodio u dva navrata, 1-0 i 2-1, nakon golova Franka Lamparda i Johna Terryja, a s vodstvom "bluesa" se otišlo na odmor. No, u nastavku je Arsenal golovima Andrea Santosa (premijerni premierligaški gol po transferu iz Fenerbahçea), pa Thea Walcotta u potpunosti preokrenuo susret. Stvari je na početak vratio Juan Mata dalekometnim udarcem u 80. minuti, ali je potom Van Persie golovima u 85., nakon prethodne greške Johna Terryja u odbrani, te drugoj minuti sudačke nadoknade donio "topnicima" prvu ovosezonsku gostujuću pobjedu i prvu na Stamford Bridgeu nakon 2008. godine kada su slavili s 2-1.

Ova utakmica ponovo je potvrdila zašto je Premierliga trenutno najjača i najatraktivnija svjetska liga u ovom trenutku. Posebno valja uzdvojiti prvi Arsenalov gol koji je Van Persie zabio nakon sjajne akcije Aarona Ramseyja i nesebične povratne lopte Gervinha, kao i treći gol Chelseaja nakon topovskog udarca Mate s nekih 20 metara koji je odsjeo u daljem kutu nemoćnoga Wojiciecha Szczesnyja.

Van Persie je ovim hat-trickom došao do brojke od 10 premierligaških golova u isto toliko susreta, te je izbio na čelno mjesto tabele najboljih strijelaca lige ispred Sergija Agüera.

Ujedno je sjajni holandski napadač zabio čak 28 golova u zadnjih 27 premierligaških nastupa uključujući i prošlu sezonu, što je svakako podatak vrijedan divljenja.

<OBJECT width="632" height="420"><PARAM name="movie" value="http://video.rutube.ru/79c900caec83e19cdeb3987ab0f38105"></PARAM><PARAM name="wmode" value="window"></PARAM><PARAM name="allowFullScreen" value="true"></PARAM><PARAM name="flashVars" value="uid=3478417"></PARAM><EMBED src="http://video.rutube.ru/79c900caec83e19cdeb3987ab0f38105" type="application/x-shockwave-flash" wmode="window" width="632" height="420" allowFullScreen="true" flashVars="uid=3478417"></EMBED></OBJECT>

Premiership, 10. kolo:

Chelsea – Arsenal 3-5 (Lampard 14, Terry 45, Mata 80 / Van Persie 36, 85, 90+2, Santos 49, Walcott 55) Everton – Manchester United 0-1 (Hernandez 19)

Redoslijed: 1. Manchester City 25 (-1), 2. Manchester United 23, 3. Chelsea 19 (-1), 4. Newcastle 19 (-1), 5. Tottenham 16 (-2), 6. Arsenal 16...13. Everton 10 (-1)...