Premiership
0

City i United opet uvjerljivi, pao 20.000. gol

Detalj s utakmice Wigan - Liverpool (Foto: AFP)
Svi favoriti (Arsenal, Manchester United i Manchester City) osim Liverpoola došli su do pobjeda u dvobojima 17. premierligaškog kola.

Sastav Kennyja Dalglisha u srijedu je uspio doći tek do boda na gostovanju kod Wigan Athletica. Završilo je 0-0 nakon što je Charlie Adam u 51. minuti promašio 11-erac. Postao je Škot time već treći Liverpoolov nogometaš nakon Luisa Suareza i Dirka Kuyta koji je ove sezone promašio penal za liverpulsku momčad. Po toj su stavci "redsi" najnepreciznija momčad u Premierligi.

Istodobno, golman Wigana Ali Al-Absi obranio je i treći od četiriju udaraca s bijele tačke s kojima se suočio ove sezone u Premiershipu. Po tom je kriteriju najbolji golman u Engleskoj.

Vodeća momčad na ljestvici, Manchester City, prekinuo je seriju od četiriju uzastopnih pobjeda Stoke Cityja 3-0 pobjedom na Etihadu. Došli su nogometaši Roberta Mancinija lakoćom do 14. pobjede sezone i zbroja od 53 gola u 17 utakmica. Bježe na ljestvici dva boda gradskom rivalu Unitedu.

Dva je pogotka za "građane" Stokeu zabio Sergio Agüero. Bili su to njegovi 12. i 13. ovosezonski prvenstveni pogoci. Od toga čak devet otpada na domaće utakmice. Gol za 2-0 postigao je engleski reprezentativac Adam Johnson.

United je na gostovanju u Londonu deklasirao Fulham 5-0 pobjedom. Za goste su redom zabijali Welbeck, Nani i Giggs u prvom, te Rooney i Berbatov u drugom poluvremenu. Giggs i Nani su, osim golova, upisali po dvije asistencije, dok su Rooney i Berbatov zabili na poseban način.

Napadač engleske reprezentacije svoj je 13. ovosezonski pogodak postigao sjajnim udarcem s preko 30 metara, dok je Berbatov poentirao petom zabivši prvi premierligaški pogodak nakon 9. aprila. Tada je, u 2-0 domaćoj pobjedi na Old Traffordu, pogodio također Fulhamu.

Arsenal je došao do vrijedne 2-1 pobjede na gostovanju kod Aston Ville pogotkom omalenog Izraelca Yossija Benayouna glavom nakon kornera u 87. minuti. Vodeći gol na utakmici, svoj 16. premierligaški ove sezone, zabio je Robin van Persie iz 11-erca u 17. minuti.

Bio je to Nizozemčev 34. pogodak u kalendarskoj 2011. godini. Na sjajnom je putu Arsenalov kapetan da sruši rekord po broju pogodaka u kalendarskoj godini koji u Premiershipu drži Alan Shearer iz 1995., kada je skupio 36 golova. Također 34 je 2004. zabio Francuz Thierry Henry u Arsenalovu dresu.

Na 1-1 na Villa Parku izjednačio je Marc Albrighton u 54. minuti iskoristivši pogrešku Pera Mertesackera. Bio je to jubilarni 20.000. pogodak postignut u Premierligi.

Iako je zabio nova dva gola, 12. i 13. ove sezone, te 18. i 19. ove godine u samo 24 premierligaška nastupa, senegalski napadač Newcastlea Demba Ba nije uspio pomoći Newcastleu da izvuče povoljan rezultat na St. James' Parku protiv WBA-a, koji je na kraju slavio 3-2 pobjedu.

Premierliga, 17. kolo:

Aston Villa – Arsenal 1-2 (Van Persie 17-11m, Albrighton 54, Benayoun 87)

Manchester City – Stoke 3-0 (Agüero 29, 54, Johnson 36) Newcastle – WBA 2-3 (Ba 34, 81 / Odemwingie 20, McAuley 44, Scharner 85) Wigan – Liverpool 0-0 QPR – Sunderland 2-3 (Bendtner 19, Sessegnon 53, Borwn 89 / Helguson 63, Mackie 67) Everton – Swansea 1-0 (Osman 60) Fulham – Manchester United 0-5 (Welbeck 5, Nani 28, Giggs 43, Rooney 88, Berbatov 90)