Premiership
0

United slavio na Emiratesu 2-1

Nogometaši Manchester Uniteda su i nakon nedjelje zadržali priključak s gradskim rivalom Cityjem na vrhu tabele i cijela se sezona u Premiershipu pretvara u borbu dva mančesterska kluba za sam vrh tabele.

City je u 95. minuti došao do pobjede protiv Tottenhama 3-2, a nešto je kasnije, u drugom derbiju dana, United slavio na Emirates stadionu kod Arsenala 2-1. Inače, bio je to treći poraz zaredom Arsenala u Premiershipu, a to mu se posljednji put dogodilo u aprilu 2007. godine.

Arsenal je mogao nakon ovih 90 minuta izvući i bolji rezultat, ali je kao i mnogo puta dosad u ovakvim derbijima bio donekle naivan. Propustio je domaćin mnogo šansi, pogotovo Robin van Persie, koji se, istina, iskupio u 71. minuti kada je postigao izjednačujući pogodak.

No, na kraju je opet Manchester imao zadnju riječ, odnosno Daniel Welbeck koji je u 81. minuti postigao odlučujući pogodak. Time je United zadržao korak sa Manchester Cityjem koji i dalje ima tri boda više.

Arsenalu je ovo drugi domaći poraz u sezoni čime je potpuno izgubio korak s vodećim ekipama i borba za četvrto mjesto vjerojatno ostaje njihov jedini mogući ostvarivi cilj.

Recimo da Thierryja Henryja nije bilo u sastavu domaćina, dok je Paul Scholes za goste ušao na travnjak tokom drugog dijela. Također, u drugom poluvremenu se, izgleda ozbiljnije, ozlijedio igrač gostiju Nani koji je bio iznesen s travnjaka.

Rezultat 22. kola engleske nogometne Premier lige:

Norwich - Chelsea 0:0 Everton - Blackburn 1:1 Fulham - Newcastle 5:2 QPR - Wigan 3:1 Stoke - WBA 1:2 Sunderand - Swansea 2:0 W'hampton - Aston Villa 2:3 Bolton - Liverpool 3:1 Man City - Tottenham 3:2 Arsenal - Man United 1:2

1.Man City 54 2. Man United 51 3. Tottenham 46 4. Chelsea 41 5. Arsenal 36 6. Newcastle 36 7. Liverpool 35 8. Stoke 30 9. Norwich 29