0

Pero Stojkić i Stevo Nikolić donijeli važan trijumf Zrinjskom nad Borcem

Zrinjski - Borac 2:0 (Foto: Željko Miličević/Klix.ba)
Fudbaleri Zrinjskog nisu dozvolili luksuz i prosipanje bodova na domaćem meču protiv Borca koji je već nakon prvih 45 minuta današnje utakmice 23. kola BHT Premijer lige imao zaostatak od dva gola.

Prvu pravu priliku na utakmici propustili su fudbaleri Borca. Sam pred Ratka Dujkovića izašao je Joco Stokić, ali je reakcija u završnici bila loša, pa je lopta otišla pored stative.

Tri minute kasnije uslijedila je kazna. Todorović je centrirao sa desne strane, lopta je u ruku pogodila Jevtića, a sudija Jakupović na negodovanje gostujućih igrača pokazao na penal. Siguran izvođač za 1:0 bio je Pero Stojkić.

U finišu prvog poluvremena odlični Stevo Nikolić izbjegao je ofsajd zamku nakon dodavanja Đurića, potom zaobišao Avdukića i rutinski pogodio za povećanje vodstva.

U 59. minuti pitanje pobjednika bilo bi riješeno da je Ognjen Todorović bolje reagovao u izglednoj prilici za pogodak. Do kraja utakmice većih uzbuđenja nije bilo, pa je na semaforu stadiona Pod Bijelim brijegom ostao rezultat iz 43. minute.