6

Premijer liga: Stokić i Subić kreirali trijumf Borca nad Slavijom

Posljednji meč 22. kola Premijer lige BiH između Borca i Slavije igran na Gradskom stadionu u Banjoj Luci očekivano je pripao domaćem timu rezultatom 2:0.

Na prvo uzbuđenje čekalo se četiri minute kada je golu gostiju zaprijetio Toni Jović. Istakao se golman Slavije Mladen Lučić.

Pet minuta kasnije opasan je i Koljić. Drugu uspješnu intervenciju zabilježio je Lučić. U 30. minuti Kostić nije najbolje reagovao na upotrebljiv centaršut Subića, pa je propala dobra prilika za domaće.

Četiri minute kasnije Lučić je odbranio udarac Joce Stokića. Prvo poluvrijeme zaključio je Lučić još jednom dobrom intervencijom ispred Koljića.

Početkom drugog poluvremena Lučić bilježi još dvije uspješne intervencije. Prvo je pokušao Toni Jović na ubačaj Subića, a potom i Joco Stokić.

U 58. minuti Igor Lambulić pogađa stativu domaćeg gola. Minutu kasnije uslijedila je kazna, odlični golman Slavije kapitulirao je nakon udarca Joce Stokića. Deset minuta kasnije Stokić je nadomak drugog pogotka, a ovog puta šutirao je preko gola.

Petnaest minuta prije kraja pitanje pobjednika riješio je Aleksandar Subić pogotkom za 2:0.