10

Ovako je Messi iz slobodnjaka savladao golmana Nigerije za vodstvo Argentine 2:1

Piše: N. J.
U 3. kolu grupe F Svjetskog nogometnog prvenstva u Brazilu, u Porto Alegreu su se večeras sastale selekcije Nigerije i Argenetine. Riječ je o grupi u kojoj su još reprezentacije BiH i Irana.

Nigerija je, uprkos tome što gubi na poluvremenu od Argentine 2:1, u dobroj poziciji za prolaz u osminu finala, jer Iran gubi na poluvremenu od naše reprezentacije 1:0.

Za Nigerijce je u meču sa Argentinom nerješiva enigma Lionel Messi, koji im je za jedno poluvrijeme postigao dva gola. Nigerijci su postigli jedan, preko Muse.

Posebno je bio lijep drugi Messijev gol na toj utakmici, koji je postigao iz slobodnjaka u sudijskom vremenu prvog poluvremena. Bio je to Messijev četvrti gol na ovom SP-u, po jedan je već postigao našoj i reprezentaciji Irana.