Premijer liga BiH
0

Olimpik slavio u Trebinju

Sarajevo-x.com
Veliko iznenađenje priredila je ekipa sarajevskog Olimpika u okviru 2. kola Premijer lige BiH, savladavši Leotar u Trebinju, golom Suljevića u 41. minuti.

Gostujuću pobjedu upisao je i banjalučki Borac, koji je preko Stajića u 64. minuti došao da vodećeg gola u meču protiv Drine u Zvorniku. Pobjedu je potvrdio Mikić u 90. minuti.

Utakmica na stadionu Tušanj prekinuta je zbog jake kiše u 53. minuti, kad su Tuzlaci imali prednost od 2:0 nad ekipom Travnika. Sloboda je stekla prednost golovima Jogunčića i Smajlovića, u 15. i 18. minuti.

Nakon što je kiša prestala susret je nastavljen. Kako je teren bio nakvašen i težak za igru do kraja se nije mogla ni očekivati neka posebna igra, pa je rezultat ostao nepromijenjen, Sloboda - Travnik 2:0.

Domaću pobjedu ostvario je mostarski Velež koji je na stadionu u Vrapčićima savladao Budućnost iz Banovića rezultatom 2:0. Pobjedu "rođenim" donijeli su Okić i Zaimović golovima u 40. i 64. minuti.

Premijer liga BiH, 2. kolo:

Leotar - Olimpik 0:1 (Suljević 41.) Drina - Borac 0:2 (Stajić 64, Mikić 90)

Velež - Budućnost 2:0 (Okić 40, Zaimović 64) Sloboda - Travnik 2:0 (Jogunčić 15, Smajlović 18)

U nedjelju igraju:

LUKAVICA: Slavija - Sarajevo SARAJEVO: Željezničar - Zvijezda ZENICA: Čelik - Zrinjski ŠIROKI BRIJEG: Široki Brijeg - Rudar

1. Željezničar 1 1 0 0 2:0 3
  2. Velež 1 1 0 0 2:0 3
  3. Borac 2 1 0 1 4:3 3
  4. Široki 1 1 0 0 3:2 3
  5. Sloboda 2 1 0 1 2:1 3
  6. Zvijezda 1 1 0 0 2:1 3
  7. Slavija 1 1 0 0 1:0 3