7

Olimpic i Radnik odigrali bez golova na Koševu

Piše: Edin Isanović
(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
U posljednjoj utakmici 6. kola BHT Premijer lige Olimpic i Radnik odigrali su 0:0 na najvećem bh. stadionu "Asim Ferhatović Hase".

Domaći su agresivno krenuli u ova meč. Težili su da postignu pogodak u ranoj fazi utakmice. Ipak, nisu uspijevali probiti bedem gostiju iz Bijeljine. Kada bi došli do gola sigurno bi intervenisao Asmir Avdukić.

Igrala se 25. minuta utakmice kada je pokušao Karić. Nije bio precizan. U 44. minuti uzvratili su gosti, ali Mešić nije dobro reagovao u presudnim trenucima.

Na odmor se otišlo sa nepopularnih 0:0.

U nastavku domaći imaju izglednu priliku u 47. minuti. Avdukić je ponovo oprezan. Samo minutu poslije Hodžić šutira, ali Fejzić brani. Smajić je u 61. minuti režirao odličnu šansu, ali kasni jedan igrač Olimpica. Deset minuta poslije izabranici Mirze Varešanovića stvaraju šansu. No, odbrana Radnika otklanja opasnost.

Posljednjih 15 minuta domaći su atakovali ka golu Avdukića. Ipak, nisu uspjeli zatresti mrežu, ostalo je 0:0.

Olimpic nakon šest kola ima isto toliko bodova, dok je Radnik skupio tri boda više.